Spoločnosť Apple sa zmieta v problémoch, za ktoré môžu dodávatelia OLED displejov pre iPhone 15. Čínska spoločnosť BOE, ktorá mala vyrábať tieto displeje sa stále potýka s nízkou kvalitou a neschopnosťou splniť požiadavky spoločnosti Apple. To sa výrazne podpisuje na meškaní produkcie.

Firma BOE sa snažila získať schválenie spoločnosti Apple na hromadnú výrobu OLED panelov pre základný model iPhone 15 už od marca 2023, no neuspela. Hlavným problémom boli úniky svetla okolo výrezov a otvorov na displeji, kde sa nachádzajú senzory pre kameru TrueDepth a Face ID. Tieto úniky svetla mali za následok horšiu kvalitu obrazu a zlý kontrast. Pre spoločnosť Apple bolo niečo takéto neakceptovateľné.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple si na kvalitu displejov pre iPhone 15 rozhodne potrpí

Čínsky dodávateľ BOE plánoval dodať približne 5 miliónov OLED panelov pre iPhone 15 v roku 2023, ale kvôli technickým ťažkostiam a oneskoreniu sa tento počet znížil na 2 až 3 milióny kusov.

Spoločnosť mala navyše ešte väčšie problémy s väčším OLED panelom pre iPhone 15 Plus, ktorý je na výrobu o niečo komplikovanejší. Je teda veľmi nepravdepodobné, že by BOE znova dostalo povolenie na výrobu tohto panelu.

iPhone 15 na čiernom pozadí
Zdroj: Unsplash / Mockup Free

V prípade spoločnosti Samsung je to však úplne iná pesnička. Samsung Display je po novom hlavným dodávateľom OLED panelov pre celú radu iPhone 15. V období od júna do augusta 2023 mala firma 91 % podiel na trhu s týmito panelmi.

Ak sa BOE v blízkej budúcnosti nezlepší, Apple bude preferovať Samsung, ako hlavného dodávateľa OLED displejov pre svoje smartfóny. Koniec koncov, nestalo by sa to po prvýkrát.

Otázkou je tiež to, či tieto problémy budú mať vplyv aj na dostupnosť samotných zariadení. Dobrou správou pre všetkých záujemcov zostáva, že pravdepodobne nie, nakoľko počet kusov iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus je na trhu v súčasnosti dostatočný, možno až prebytočný.

Oveľa väčší záujem je o verzie iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, pri ktorých sa čínske BOE do produkcie vôbec nezapája.

Prečítajte si tiež  Majte sa na pozore: Takto vyzerá falošný iPhone 15 Pro Max, ktorý je na nerozoznanie od originálu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -