1. Vyhľadajte si kaviareň, reštauráciu, čerpaciu stanicu či čokoľvek iné

Pokiaľ sa nachádzate na neznámom mieste a chcete si dát kávu, prípadne skočiť na obed, aplikácia Mapy na Apple Watch vám rýchlo pomôže. Stačí, keď ju otvoríte, kliknete na tlačidlo Hľadať, potom vyberiete ikonu diktovania, poviete čo potrebujete (pokojne aj v slovenskom jazyku) a počkáte, kým vám hodinky ukážu výsledok.

Zobrazí sa vám ich tu hneď desať a pri každom uvidíte názov, presnú adresu, vzdialenosť od vás a pokiaľ sa tu nachádza, tak aj hodnotenie od používateľov na platforme Yelp a TripAdvisor. Šikovné, jednoduché a rýchle.

- Reklama -

Doplnené: Ak ste sa sem už dostali, jednotlivé miesta si môžete rozkliknúť, vďaka čomu zistíte viac informácií. Zvyknú tu byť uvádzané napríklad otváracie hodiny, možnosti aktivít, vzdialenosť (pešo, autom, verejnou dopravou, na bicykli) a tak isto aj mapa.

2. Hlasová asistentka Siri

Apple Watch Siri - svetapple.sk

Druhý bod súvisí s tým prvým, avšak momentálne nie je pre každého. Pokiaľ nemáte problémy s anglickým, alebo napríklad nemeckým jazykom, ku výsledkom vyhľadávania sa dostanete ešte jednoduchšie. Postačí vám hlasový asistent Siri, ktorému zadáte povel typu: “Hey Siri, find the best rated restaurants in this city” a ten túto požiadavku s radosťou splní.

Ak vám robí problém jazyková bariéra, naučte sa aspoň niekoľko jednoduchých fráz, ktoré môžete najčastejšie používať. Siri sa za 10 rokov svojho vývoja stal inteligentnejším a tak vám zaručene pomôže. Dobrá správa je, že už dlhšiu dobu rozumie aj menej presnému vyslovovaniu, takže dokonalou angličtinou sa nemusíte trápiť.

3. Preskúmajte mapu priamo na Apple Watch

Apple Maps na Apple Watch. Toto je 5 trikov, ktoré musíte poznať

Aj na tak molom displeji, aký majú Apple Watch sa dokážete pohybovať po mape. Samozrejme, nie je to úplne pohodlné ale ak nemáte inú možnosť, rýchlo si zvyknete. V následujúcich bodoch sme spísali niekoľko tipov, týkajúcich sa ovládania:

  • Na zmenšenie a zväčšenie použite digitálnu korunku
  • Dvojitým klepnutím priblížite obsah.
  • Po mape sa môžete pohybovať ťahaním prsta zo strany na stranu.
  • Klepnutím a podržaním pridáte špendlík.
  • Klepnutím na špendlík zobrazíte podrobnosti o mieste.
  • Klepnutím na tri bodky v pravom dolnom rohu prehľadávate svoju oblasť alebo zobrazujete mapu verejnej dopravy.
  • Kliknutím na šípku v ľavom dolnom rohu sa vrátite späť na svoju aktuálnu polohu.

4. Cez mapy môžete niekomu zavolať alebo skontrolovať jeho adresu

Apple Watch Series 6 a ich meranie hladiny kyslíka v krvi

Ak sa nachádzate v aplikácií Mapy na Apple Watch, Apple sem pridalo jednu zaujímavú funkciu. Tá sa viaže priamo na kontakty vo vašom iPhone, kde máte uložené mená, telefónne čísla alebo adresy svojich kontaktov. Po otvorení apky kliknite na Hľadať, v pravej časti vyberte ikonu kontaktov, kliknite na meno ktoré potrebujete a následne uvidíte viacero možností ako sa s ním spojiť.

5. Neviete to nadiktovať? Skúste kreslenie

Na záver menej známa maličkosť, ktorá je veľmi praktická. Pokiaľ máte problém s diktovaním textu, alebo to skrátka v danej situácii nie je vhodné, požadované slovo môžete aj nakresliť. Reakcie sú prekvapivo presné, avšak pri slovenskom jazyku to nefunguje.

Aby ste sa ku možnosti dostali, musíte otvoriť apku, vybrať položku Hľadať, kliknúť na tlačidlo Jazyk, pokračovať na English a následne sa vám “odomkne” nová ikona pre kreslenie. Tu už len prstom zadáte čo potrebujete a pokračujete na vyhľadávanie. Jednoduchým spôsobom môžete nesprávne písmeno vymazať alebo pridať Space.

Máte ďalšie tipy pre aplikáciu Mapy v hodinkách Apple Watch? Podeľte sa o ne spolu s nami v komentároch nižšie.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Napadla mi jedna otazka, kedze sa v clanku pise o telefonovani z Apple Watch. A odpoved som zatial nikde nenasiel. Skratka: mozem z mojho Apple Watch niekomu telefonovat, aj ked nemam pri sebe iPhone (mam ho doma, ja som vonku na prechadzke)?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here