Nie je tomu až tak dávno, kedy sa používatelia Apple máp sťažovali na časté chyby, nepresnosti a nepríjemné bugy v aplikáciách naprieč všetkými zariadeniami. Spoločnosť Apple však v posledných rokoch na svojej apke poriadne zapracovala, čoho výsledkom je obrovský nárast používateľov.

Apple Mapy sa stávajú čoraz populárnejšími vďaka funkciám a vychytávkam, ktoré predbehli konkurenčné aplikácie. Používatelia si najčastejšie pochvaľujú prehľadné pokyny pre verejnú dopravu, presnejšie živé udalosti v navigácii a vizuálne príťažlivý dizajn.

Denník Wall Street Journal vytvoril anonymný prieskum, v ktorom sa Apple Mapy chopili prvého miesta v popularite. Hoci sú Mapy Apple predinštalované v každom jednom iPhone, väčšina používateľov v USA malo ako alternatívu stiahnuté Google Mapy. Neznamená to však, že ich rovnako radi používali.

Apple Mapy sa v posledných rokoch výrazne zlepšili

Používatelia oslovení v prieskume často odporúčajú aplikáciu Apple Mapy pre jej prehľadnejší vzhľad v porovnaní s komplikovanejším rozhraním Google Maps.

Dopomáha k tomu aj komunikácia medzi zariadeniami ako Apple Watch, na ktorých sa automaticky zapne navigácia v prípade, že zvolíte cieľ na iPhone. Podobne to funguje aj pri systéme Apple CarPlay, ktorý podporuje takmer každé nové vozidlo so vstavaným multimediálnym panelom.

Apple mapy na iPhone
Zdroj: Apple

Služba Apple Mapy bola spustená ešte v roku 2012 a rýchlo sa stala terčom kritiky za neúplné a nepresné mapové podklady či údaje, ktoré niektorých používateľov iPhonu viedli na nebezpečné trasy, alebo napríklad do poľa.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa v tom čase verejne ospravedlnil za frustráciu, ktorú to spôsobilo zákazníkom, pričom vtedajší šéf vývoja iOS Scott Forstall bol len o mesiac neskôr odvolaný zo svojej funkcie. Šlo o obrovský problém.

Za ostatných 11 rokov od svojho debutu však jablkové mapy prešli dlhou cestou a je to patrične vidieť. Okrem prehľadného dizajnu v nich nájdeme množstvo dôležitých a nápomocných informácií od presných udalostí v premávke, alebo sociálnych prvkov, na ktorých gigant z Cupertina neustále pracuje.

Apple nové mapy
Zdroj: SvetApple

Ako to máte s mapami vy? Ste fanúšikom Apple máp alebo dávate prednosť konkurencii od spoločnosti Google? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy v iOS 17 dostávajú funkciu, na ktorú sme čakali roky. Konečne dobehli Google Mapy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -