Menej známy leaker Majin Bu dnes na svojom Twitter účte zdieľal obrázok, ktorý zachytáva údajný testovací prototyp iPhonu 13 v klasickej modrej farbe. Dizajn tohto zariadenia je veľmi podobný, ako koncept vykreslený na našich posledných renderoch.

Každý si na prvý pohľad všimne odlišné usporiadanie zadných fotoaparátov, v porovnaní s klasickým iPhonom 12. Zatiaľ čo súčasný model ich má situované pod sebou, jeho nástupca môže prísť s prepracovaným umiestnením do protiľahlých rohov.

- Reklama -

Ak sa pýtate na dôvod, odpoveď je veľmi jednoduchá. Za všetko môžu nové technológie ako napríklad optická stabilizácia senzora, ktorá by tu mala byť už štandardom. Dnes sa nachádza len vo vrcholovom iPhone 12 Pro Max.

Na záver tejto časti takisto upozorňujeme na relevanciu samotného úniku. Pretože si nie sme na sto percent istí, že vyššie uvedená fotografia je skutočne prototypom a nie iba šikovným Photoshopom, nemôžeme ju prehlásiť za legitímnu. Na strane druhej, ak sa správy s posledných dní naplnia, presne takto by mal iPhone 13 vyzerať…

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto dizajne vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.