Spoločnosť Apple je preslávená svojou prvotriednou softvérovou podporou. Firma vydáva najnovšie aktualizácie operačných systémov aj pre päť rokov staré iPhony či iPady a takisto sa venuje aj starším modelom, ktoré majú napríklad operačný systém iOS 15 či iOS 16 a už sa na ne nedá nainštalovať nič novšie.

Napríklad minulý rok s príchodom iOS 17 z podpory vypadol obľúbený iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Rok predtým s príchodom iOS 15 sme prišli o podporu pre iPhone 6S, iPhone 6S, iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Problém je však v tom, že používatelia v menšom množstve tieto zariadenia stále vlastnia a používajú. Aj preto sa firma rozhodla vydať dve menšie aktualizácie softvéru.

Aktualizácie iOS 15.8.2 a iOS 16.7.6

Konkrétne ide o verzie iOS 15.8.2 a iOS 16.7.6 a paradoxne tu sú s nami už niekoľko dní. Nakoľko však išlo o tiché aktualizácie, sami sme ich doteraz nepostrehli. Softvér sa dostal do obehu ešte v rámci vydania iOS 17.4 a iPadOS 17.4, ku čomu došlo 5. marca 2024.

Pokiaľ teda máte starší iPhone, ktorý už nepodporuje iOS 17, ale využíva iOS 15 alebo iOS 16, s týmito verziami určite neváhajte. Apple samozrejme nepridáva žiadne zásadné vylepšenia.

Ide skôr o opravy chýb a zabezpečenia, plus drobné vylepšenia detailov. Výrobca však odporúča iOS 15.8.2 a iOS 16.7.6 nainštalovať každému, kto má kompatibilné zariadenie. Budete mať vďaka tomu minimálne lepší pocit bezpečia.

Udiať sa to mohlo automaticky (pokiaľ to máte aktívne), ale aktualizáciu viete vyvolať aj manuálne. Urobíte to cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prečo sa iPhone 15 Pro Max nepredáva so 128 GB úložiskom? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -