Spoločnosť Apple počas svojej počiatočnej Keynote na konferencii WWDC 2024 predstavila novú aktualizáciu visionOS 2.0 pre náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. To však nie je jedinou novinkou, ktorú v súvislosti s headsetom oznámila. Už o mesiac sa totiž tento revolučný produkt dostane aj do ďalších krajín.

V súčasnosti sa Apple Vision Pro ešte stále predáva iba na americkom trhu, no to sa už o niekoľko týždňov zmení. Apple sa chystá rozšíriť predaj aj do ďalších kútov sveta. Menovite pôjde o Čínu, Singapur, Japonsko, Nemecko, Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Austráliu a Kanadu. Nás bude prirodzene zaujímať hlavne dátum 12. júla, kedy odštartuje predaj v Európe.

Koľko bude stáť Apple Vision Pro na európskom trhu? 

Už od predstavenia Apple Vision Pro počas minuloročnej vývojárskej konferencie je jasné, že nejde o lacné zariadenie. Cenovka je prispôsobená tomu, že Apple do výroby dáva veľké peniaze, čo dopĺňajú aj obrovské investície do vývoja. Pri zohľadnení dane však v Európe zaplatíme za Vision Pro podobne, ako na americkom trhu.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Najdostupnejšou krajinou pre kúpu náhlavnej súpravy pre Slovákov bude Nemecko, kde sa spustí predaj už o mesiac. V závislosti od kapacity úložiska budú cenovky podľa nemeckého Apple Store webu nasledovné:

  • Apple Vision Pro s 256 GB úložiskom – 3,999 €
  • Apple Vision Pro s 512 GB – 4,249 €
  • Apple Vision Pro s 1 TB – 4,499 €

Kedy dorazí Vision Pro na Slovensko? 

V súvislosti s touto témou sa určite pýtate, kedy táto revolučná novinka dorazí aj na Slovensko. Možno vás prekvapíme, že v našich končinách si už u niektorých predajcov Apple Vision Pro môžete kúpiť. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky – ceny sú však pomerne extrémne. Je to preto, lebo Apple Vision Pro dovážajú práve z USA.

Náša krajina by sa podľa analytických predpokladov mala umiestniť na zozname oficiálneho predaja v nasledujúcich expanziách v roku 2025.

Apple Vision Pro procesor
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Tento údaj síce nie je oficiálne potvrdený, no gigant z Cupertina to v tomto roku takmer určite nestihne. Apple sa bude v nadchádzajúcich mesiacoch sústrediť na viac atraktívne trhy, ako je Slovensko.

Na základe úspešnosti predaja a odozvy od používateľskej komunity následne vyhodnotí ďalšie kroky. Nám preto ostáva len dúfať, že si toto zariadenie budeme môcť vyskúšať aj v našich končinách už onedlho.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavil novú aktualizáciu systému pre súpravu Vision Pro. Toto prinesie visionOS 2

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -