Apple Vision Pro je na trhu už niekoľko mesiacov, pričom zo začiatku sa toto zariadenie predávalo ako teplé rožky. Zdá sa však, že prvotné nadšenie sa pomaly ale isto vytráca. Spoločnosť Apple znížila počet jednotiek Vision Pro, ktoré plánuje dodať v roku 2024, z očakávaných 700 až 800 tisíc kusov na 400 až 450 tisíc kusov.

Zníženie plánovaných dodávok je znakom toho, že dopyt v USA prudko klesol aj napriek vysokým očakávaniam spoločnosti. V dôsledku toho sa predpokladá, že gigant z Cupertina zaujme viac konzervatívny postoj k predajom náhlavnej súpravy aj v ostatných krajinách.

Dopyt po Apple Vision Pro v USA postupne klesá

Známy analytik Ming-Chi Kuo uviedol, že Apple uvedie Vision Pro na nové trhy ešte pred júnovou konferenciou WWDC 2024. Keďže vývojársky event sa pomaly ale isto blíži, spoločnosti Apple už neostáva veľa času. Ak sa odhodlá k expanzii, mali by sme to vidieť už v priebehu budúceho mesiaca.

Spoločnosť Apple očakáva, že dodávky Vision Pro v roku 2025 medziročne klesnú v porovnaní s rokom 2024. Apple vraj naviac prehodnocuje a upravuje svoj plán pre ďalší vývoj náhlavnej súpravy.

Nový model je vzdialený ešte niekoľko rokov a analytici predpovedajú, že sa dočkáme skôr softvérových zmien, ako tých hardvérových.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Spoločnosť Apple bude musieť v najbližšom období zapracovať na riešení nedostatku kľúčových aplikácií, ceny a komfortu pri používaní. Používatelia sa totiž často sťažujú na nedostatok obsahu, ako aj na nepríjemnosti pri nosení súpravy na hlave.

Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024. Tá prebehne 10. júna a okrem bližších informácií o Vision Pro sa môžeme tešiť aj na odhalenie nových operačných systémov, medzi ktorými zažiari najmä revolučný iOS 18.

Prečítajte si tiež  Je Apple Vision Pro nepoužiteľný? Zákazníkov z neho bolí hlava, krk a dokonca sa im robia monokle

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -