Applu to opäť nevyšlo. Tesne pred predstavením iPhonu 12 uniká jedna z najdôležitejších funkcií na internet. Japonský výrobca príslušenstva MPOW ukázal špeciálnu bezdrôtovú nabíjačku. Zverejniť ju mal až zajtra.

iPhone 12 a magnetické nabíjanie

Na tento fakt upozornil japonský magazín Macotakara. Špeciálna magnetická nabíjačka od spoločnosti MPOW je pripravená pre „nový iPhone“. Vo vnútri sa nachádza prepracovaný magnetický mechanizmus v tvare krúžku, ktorý je podobný „neznámemu“ komponentu, umiestnenému v zariadení.

Nová technológia zabezpečí oveľa vyšší nabíjací výkon, než tradičné bezdrôtové nabíjačky. Celé je to veľmi podobné, ako dopĺňanie „šťavy“ na hodinkách Apple Watch. Výrobca dodáva, že príslušenstvo nemusí byť kompatibilné s inými smartfónmi. Pôjde tak o exkluzivitu iPhonu 12.

Oznámenie produktu prišlo iba niekoľko hodín pred veľkou udalosťou spoločnosti Apple. Tá by mala predstaviť iPhone 12 už dnes, o 19:00 hodine nášho času. Dlhšie sa špekuluje, že smartfón získa podporu nových „MagSafe“ nabíjacích podložiek. Tieto informácie v podstate všetko potvrdili.

No a na záver ešte jedna zaujímavosť. Podľa všetkého ide o prvý krok k tomu, aby sme sa na budúci rok zbavili lightning nabíjacieho konektora.

Apple chce zjednodušiť používanie iPhonu a vďaka podobným vymoženostiam sa mu to možno podarí. Nechajme sa prekvapiť. Uniknutý dizajn bezdrôtovej nabíjačky nájdete na tomto odkaze. Do komentára nám napíšte, či sa na novinku tešíte.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 11 vs Google Pixel 4. Nočný režim a zaujímavé porovnanie. Ktorý je na tom lepšie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.