Applu to opäť nevyšlo. Tesne pred predstavením iPhonu 12 uniká jedna z najdôležitejších funkcií na internet. Japonský výrobca príslušenstva MPOW ukázal špeciálnu bezdrôtovú nabíjačku. Zverejniť ju mal až zajtra.

iPhone 12 a magnetické nabíjanie

Na tento fakt upozornil japonský magazín Macotakara. Špeciálna magnetická nabíjačka od spoločnosti MPOW je pripravená pre “nový iPhone”. Vo vnútri sa nachádza prepracovaný magnetický mechanizmus v tvare krúžku, ktorý je podobný “neznámemu” komponentu, umiestnenému v zariadení.

- Reklama -

Nová technológia zabezpečí oveľa vyšší nabíjací výkon, než tradičné bezdrôtové nabíjačky. Celé je to veľmi podobné, ako dopĺňanie “šťavy” na hodinkách Apple Watch. Výrobca dodáva, že príslušenstvo nemusí byť kompatibilné s inými smartfónmi. Pôjde tak o exkluzivitu iPhonu 12.

Oznámenie produktu prišlo iba niekoľko hodín pred veľkou udalosťou spoločnosti Apple. Tá by mala predstaviť iPhone 12 už dnes, o 19:00 hodine nášho času. Dlhšie sa špekuluje, že smartfón získa podporu nových “MagSafe” nabíjacích podložiek. Tieto informácie v podstate všetko potvrdili.

No a na záver ešte jedna zaujímavosť. Podľa všetkého ide o prvý krok k tomu, aby sme sa na budúci rok zbavili lightning nabíjacieho konektora.

Apple chce zjednodušiť používanie iPhonu a vďaka podobným vymoženostiam sa mu to možno podarí. Nechajme sa prekvapiť. Uniknutý dizajn bezdrôtovej nabíjačky nájdete na tomto odkaze. Do komentára nám napíšte, či sa na novinku tešíte.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here