Všetky štyri modely pripravovaného iPhonu 16 budú v roku 2024 vyzerať relatívne podobne ako ich predchodcovia, pričom si zachovajú plochý dizajn aj Dynamic Island. Ak si zaobstaráte dostupnejší iPhone 16 / 16 Plus, tešiť sa môžete na prepracovaný zadný kamerový modul, ktorý bude pripomínať iPhone X z roku 2017.

Ak si naopak kúpite iPhone 16 Pro alebo iPhone 16 Pro Max, v oboch prípadoch sa môžete tešiť na prakticky rovnaké tvary, ako mali iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. V prípade vlajkových lodí sa však zmenia rozmery zo 6,1″ na 6,3″ a zo 6,7″ na 6,9″. Čo bude mať ale úplne každý iPhone 16 v roku 2024 spoločné a zároveň úplne nové? Správne, bude to revolučné tlačidlo Capture Button, o ktorom sa hovorí už skoro rok.

Toto tlačidlo sa bude nachádzať na pravej strane telefónu, presnejšie pod tlačidlom na uzamykanie a bude určené výhradne na ovládanie kamery. Táto hardvérová novinka bude veľmi oceňovaná profesionálmi, ale aj dlhoročnými bežnými používateľmi, ktorým podobná možnosť ovládania chýbala prakticky odjakživa.

Apple príchod Capture Button nepriamo potvrdil v iOS 18

iOS 18
Zdroj: SvetApple

Príchod operačného systému iOS 18 prináša veľké zmeny v ovládaní našich iPhonov. Jednou z najžiadanejších funkcií bola možnosť meniť aplikácie na zamknutej obrazovke. Ako sa ukazuje, Apple vyhovel požiadavkám používateľov.

Po novom si môžeme vymeniť ikonu aplikácie fotoaparát či svietidlo za mnohé iné funkcie, čo nám naznačuje, že pri iPhone 16 minimálne jednu z nich už potrebovať nebudeme.

Akonáhle totiž stlačíme Capture Button na boku smartfónu, fotoaparát sa otvorí úplne automaticky.

Ako bude fungovať Capture Button

iPhone 16 Pro Capture Button
Zdroj: YouTube / EverythingApplePro (snímka obrazovky)

Tlačidlo bude mať mechanickú konštrukciu, ktorá umožní fyzické stlačenie a vysunutie. Pôvodne sa špekulovalo o kapacitnom stláčaní, no tento nápad zrejme spoločnosť Apple opustila.

Povrch tlačidla bude citlivý na dotyk, čo umožní používateľom zväčšovať alebo zmenšovať obraz posunutím prsta po povrchu tlačidla. Okrem toho bude možné zaostriť snímku ľahkým stlačením a aktivovať uzávierku silnejším stlačením. Vďaka tomu sa dočkáme väčšej kontroly nad fotografovaním, hlavne v prípade zoomovania.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Muž pracujúci na Apple Car sa priznal ku krádeži obchodného tajomstva. Hrozí mu 10 rokov väzenia a mastná pokuta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -