Spoločnosť Apple potrebuje v roku 2024 predstaviť silnú generáciu smartfónov, ktoré opäť nakopnú predaje a absolútne prekonajú všetkých konkurentov. Firma ide do boja so sériou zariadení s označením iPhone 16, pričom vlajková loď sa znova bude nazývať iPhone 16 Pro Max. A hoci sa po dizajnovej stránke až tak moc nezmení, nájdeme tu detaily, vďaka ktorým utečie ostatným výrobcom.

Jedna z noviniek, ktorú má iPhone 16 Pro Max priniesť budú tie absolútne najtenšie rámiky okolo displeja, aké ste kedy videli na smartfóne. Nedávno to potvrdil aj leaker  Ice Universe, podľa ktorého sa na ne nemá chytať žiaden konkurent. Ako to ale bude vyzerať v praxi? Známy YouTuber Everythig Apple Pro nám to ukázal vo svojom poslednom videu.

Zatiaľ čo dnešný iPhone 15 Pro Max už disponuje tenšími rámčekmi v porovnaní s predošlým iPhonom 14 Pro Max, spoločnosť Apple zájde ešte ďalej. Aj keď sa nám osobne ani 1,76 mm hrúbka nezdá prehnaná, v iPhone 16 Pro Max sa máme stretnúť iba s 1,14 mm rámiky, čo znie skoro neuveriteľne.

Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa by mala byť technológia známa ako BRS (Border Reduction Structure), ktorá umožňuje efektívnejšie rozloženie obvodov pod displejom. Práve vďaka tomu bude môcť iPhone 16 Pro priniesť ešte modernejší dizajn.

Ako to bude vyzerať a prečo to Apple robí? 

Pokiaľ vás zaujíma, aký bude rozdiel v hrúbke rámikov medzi iPhonom 15 Pro Max a iPhonom 16 Pro Max, máme pre vás odpoveď. Znázorňuje to grafika pod týmto odstavcom.

iPhone 16 Pro displej
Zdroj: YouTube / EverythingApplePro (snímka obrazovky)

A hoci ste si možno mysleli, že to bude na prvý pohľad poriadny rozdiel, v skutočnosti si ho v praxi možno ani nevšimnete. Už na iPhone 15 Pro Max sú totiž rámiky tak tenké, že ich dodatočná redukcia bude len minimálna.

A ak si teraz pokladáte otázku, na čo je to vlastne dobré, odpoveď je úplne jednoduchá. Apple v roku 2024 zväčší svoje prémiové iPhony. Zatiaľ čo verzia iPhone 16 Pro bude mať 6,3″ displej namiesto 6,1″ displeja, iPhone 16 Pro Max dostane až 6,9″ namiesto 6,7″.

Pri 6,9″ displeji sa počíta každý milimeter 

iPhone 16 Pro displej
Zdroj: YouTube / EverythingApplePro (snímka obrazovky)

S tým pochopiteľne súvisí aj celkový nárast rozmerov týchto smartfónov, čo môže náročnejším používateľom prekážať. Presne preto sa Apple pokúsi minimalizovať rámiky okolo displeja, aby celkovú konštrukciu príliš „nenafukoval“ a zariadenia sa dali stále ovládať bez väčších problémov aj jednou rukou.

Prečítajte si tiež  Nový firmvér pre AirPods Pro a AirPods Max prináša zásadnú funkciu

No a presne v tomto prípade dáva úspora na úrovni 0,62 mm z každej strane vcelku veľký zmysel.

Spoločnosť Apple nám nový iPhone 16 predstaví približne v prvej polovici septembra 2024, pričom zariadenie bude dostupné niekedy v druhej polovici toho istého mesiaca aj u nás na Slovensku.

Ešte predtým sa však uskutoční konferencia WWDC 2024, na ktorej nám ukáže nový operačný systém iOS 18 – všetky podrobnosti o ňom sme zhrnuli v tomto článku.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, čo si o tom myslíte vy. Tešíte sa na iPhone 16 Pro Max, alebo vás tieto zmeny vôbec nezaujali?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -