Ako iste viete, gigant z Cupertina už na budúci týždeň predstaví nový modelový rad iPhone 15 počas svojej tradičnej jesennej prezentácie. Na evente s názvom Wonderlust nebudú chýbať ani nové modely hodiniek Apple Watch a taktiež slúchadlá AirPods. Od posledného spomenutého zariadenia si však veľa nesľubujte.

Spoločnosť Apple v rámci veľkého prechodu na konektor USB-C nezabudla ani na ostatné zariadenia a príslušenstvo. Hoci sú na tomto zozname aj nabíjacie puzdrá pre Airpods, žiadnych výraznejších zmien by sme sa pri nich dočkať nemali.

Apple má v pláne zaviesť porty USB-C do všetkých svojich modelov slúchadiel AirPods. Okrem zjednodušenia v podobe rovnakého káblu pre väčšinu jablkových zariadení sa môžeme teoreticky tešiť aj na efektívnejšie a rýchlejšie nabíjanie. Samotné slúchadlá by však mali zostať nepozmenené vrátane všetkých funkcií.

Zmena v znamení portu USB-C

Jedinou zmenou by mali byť softvérové vylepšenia s príchodom iOS 17, ako aj nové funkcie pre ľudí so sluchovými problémami v priebehu budúceho roka. To však nesúvisí s hardvérom, ale čisto so softvérom. Väčšina zmien sa totiž týka aj AirPods Pro 2. generácie, ktoré majú Lightning port. O všetkom sme písali v tomto článku.

Dobrou správou je, že Apple by mohol znížiť ceny starších modelov AirPods. Tento krok súvisí s potenciálnym predstavením novších verzií v budúcom roku a aktuálnou situáciou na trhu.

Pri tejto informácii však musíme byť veľmi opatrní, pretože, ako poznáme Apple, zlacňovanie je len veľmi zriedkavé. Firma oveľa radšej zdražuje a v prípade starších produktov ponecháva staré ceny, ktoré sa zrazu javia, ako veľmi výhodné.

AirPods s konektorom USB-C
Zdroj: MacRumors

Okrem slúchadiel existuje niekoľko ďalších produktov z kategórie Apple príslušenstva, ktoré pravdepodobne budú musieť časom prejsť z Lightning na USB-C, ak zostanú v predaji. Reč je napríklad o klávesnici Magic KeyBoard či myške Magic Mouse.

Prečítajte si tiež  Apple v septembri predstaví vynovené AirPods . Takúto novinku môžu dostať všetky modely

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -