Každý, kto už mal tu možnosť navštíviť pravý Apple Store (samozrejme v zahraničí, pretože napríklad m:zone nie je Apple Store ale len Apple premium reseler, čo znamená, že predáva produkty spoločnosti, ale v skutočnosti ide o normálny obchod), určite vie, aká je v takomto obchode atmosféra. Je to jednoducho zážitok a mnohí by v Apple Store ostali aj niekoľko hodín. Apple si vraj môže dovoliť také nájomné, ako si povie!

Toľkoto budeme platiť za nájomné, alebo pôjdeme inde!

Spoločnosť Apple má vo svete také meno, že si môže dovoliť takmer všetko. Jeho obchody Apple Store, ktoré sú rozsypané takmer po celom svete (áno, u nás ani v našom susedstve zatiaľ žiaden nejestvuje), sú pre obchodné domy, v ktorých sa nachádzajú veľmi príťažlivé a môžu zvýšiť tržby daného odchodného domu až o 10%. Práve preto si Apple môže dovoliť povedať si, koľko bude platiť za nájomné.

Omnoho menej ako ostatní!

Väčšina obchodov v USA platí za nájomné asi 15% zo svojich celkových tržieb. Nie je to ani veľa a ani málo, no Apple má v tomto prípade jednoducho výnimku. Vďaka atraktivite obchodu Apple Store dokáže do samotného obchodu privolať ďalších potencionálnych zákazníkov a tak si sám diktuje, koľko bude platiť za nájom. Podľa toho, čo sa podarilo zistiť redakcii The Wall Street Journal, platí asi 2% z celkových tržieb. Áno, len asi 2%, no určite sa nenechajte pomýliť tým, že je to nejako málo peňazí. Apple Store sú známe predovšetkým preto, lebo dokážu zarobiť najviac na meter štvorcový na svete!

Prečítajte si tiež  V Apple Store budú ľudia chodiť po priehľadných solárnych paneloch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.