Apple si poplietlo Slovensko a Slovinsko

Každý môže urobiť chybu. Od jednej z najväčších technologických spoločností sveta by sme ale podobný prešľap neočakávali. Apple má aj slovenskú jazykovú mutáciu oficiálnej internetovej stránky. Nájdete na nej informácie o produktoch, službách alebo softvéri.

Pokiaľ sa dostanete hlbšie, uvidíte zaujímavú kuriozitu. V rámci podstránok podpory, kde sa kontroluje záručné krytie, narazíte na úplne cudzí jazyk. Aj keď sa v okrúhlej ikone spodnej časti stránky vyskytuje slovenská vlajka, v skutočnosti je všetok text v slovinčine. Overili sme to cez Google Translate.

To najzaujímavejšie sa ale udeje vtedy, keď chcete prepnúť na slovinčinu (akonáhle kliknete na vlajku, môžete si zmeniť región). Ak celý postup vykonáte správne, ocitnete sa na slovinskej Apple stránke so slovenským textom. Toto asi nebude náhoda. Niekto si to v Cupertine skrátka poplietol. Aby sme vám zjednodušili pátranie, tu sú konkrétne odkazy:

Apple zabúda na Slovensko

Ako sme už viackrát upozorňovali, technologický gigant na našu malú krajinu dlhodobo nemyslí. Ani mesiac po konferencii, na ktorej bol predstavený iPhone 12/12 Pro, nepridal toto zariadenie na slovenský web.

Potencionálny zákazníci vidia iPhone SE 2. generácie ako najväčšiu novinku, pričom iPhone 12 môžete v našich končinách nakupovať od 13. novembra.

Samozrejme, keď na webe chýbajú najnovšie iPhony, nenájdete tu ani najnovšie Macy s procesorom Apple Sillicon M1.

Ako posledné predstavené zariadenia sa prezentujú Apple Watch Series 6, Apple Watch SE a iPad Air 4. generácie. Sme naozaj zvedaví, ako dlho to bude ešte trvať. Takýto prístup nie je nič moc, čo poviete?

Ďakujeme čitateľovi Adriánovi, ktorý nás na tento fakt upozornil.

Prečítajte si tiež  Podcasty dostanú vítanú novinku, ktorá dorazí v rámci aktualizácie iOS 17.4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJFacebook
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.