Nebudeme si klamať, Apple Vision Pro je jedna z najzásadnejších technologických inovácií za posledné roky. Prvý priestorový počítač od Apple nezaujal spotrebiteľov len svojou výbavou, ale aj extrémne vysokou cenovkou. A aj keď si v médiach získal veľkú pozornosť, od minulotýždňového predstavenia sme sa zďaleka nedozvedeli všetko.

Spoločnosť Apple napríklad nijako neprezentovala fakt, že ku headsetu si budete môcť zobrať aj voliteľnú čelenku, pomocou ktorej sa vám bude pohodlnejšie nosiť na hlave. Práve tá by mala slúžiť na lepšie rozloženie hmotnosti, alebo zabrániť tomu, aby bolo zariadenie príliš voľné. Aj keď je Apple Vision Pro dodávaný s externou batériou, stále je relatívne ťažký, o čom sa na vlastnej koži presvedčila aj známa recenzentka.

Samotná čelenka má podľa novinárov, ktorí si ju mohli vyskúšať po WWDC 2023, veľmi účinné vlastnosti. Spoločnosť Apple zatiaľ neprezradila jednu dôležitú vec, a tou je, koľko vlastne Apple Vision Pro váži.

Podľa odhadov však môže byť zhruba rovnako ťažký, ako ostatné náhlavné súpravy od konkurencie. Aj preto je tento doplnok dôležitý a určite ho bude využívať množstvo spotrebiteľov, aj keď ho Apple oficiálne neodprezentovalo (bolo ho vidieť len na jednom zábere v rámci WWDC 2023).

Bude toto príslušenstvo v balení Apple Vision Pro? 

Apple Vision Pro čelenka
Zdroj: Apple

Apple Vision pro má aj vstavanú čelenku v zadnej časti, ktorá je plátenná a nastaviteľná. To, že firma ponúka dodatočnú čelenku cez hlavu znamená, že si je sama vedomá toho, že nosenie headsetu nemusí byť pre určitých ľudí pohodlné. Platí to najmä v prípade, keď ho budú mať na hlave dlhšiu dobu, pokojne aj niekoľko hodín v kuse.

V súčasnosti ešte nie je známe, či bude toto príslušenstvo v základnom balení Apple Vision Pro. Pri jeho cene by sme to síce očakávali, no ako sme sa nedávno presvedčili, Apple nie je ochotné dať svojim zákazníkom vôbec nič zadarmo.

Loopi Eco Case
Reklama

Dôkazom sú aj dioptrické šošovky pre tých, ktorí nosia okuliare. Apple uzavrelo partnerstvo so spoločnosťou Zeiss a ich odhadovaná cena je doslova šialená. Na druhej strane by však mali poskytnúť pohlcujúci zážitok a hlavne maximálnu kvalitu zobrazenia drobných displejov so 4K rozlíšením.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Displeje pre Apple Vision Pro nemusí vyrábať Sony, ale čínski dodávatelia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -