Jeden z najväčších upgradov týkajúcich sa iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro prebehol v oblasti nahrávania videa. Ako iste viete, tieto zariadenia zvládajú Dolby Vision. Technologický gigant na to upozorňuje v novom videu s názvom „Make movies like the movies“.

iPhone 12 Pro – Make movies like the movies.

Ešte minulý rok sme chválili iPhone 11 Pro za špičkové schopnosti pri nahrávaní videa. V podstate sme ani nečakali, ako moc to môže zlepšiť nástupca. iPhone 12 získal podporu Dolby Vision pri 30fps a iPhone 12 Pro pri 60fps.

Nová zábavná reklama vyzýva ľudí, aby začali natáčať filmy na svoje zariadenia. Ukazuje vynaliezavosť a nápady pre zvládnutie pútavých Hollywoodskych trikov za pár drobných.

Ako už naznačuje nadpis, firma apeluje predovšetkým na majiteľov iPhonu 12 Pro a tak isto na majiteľov iPhonu 12 Pro Max. Pokiaľ ale oželiete 60fps, krásne Dolby Vision video natočíte aj na základný iPhone 12 mini a iPhone 12 (30 fps).

V súčasnosti sa jedná o jediné mobilné zariadenia na trhu, ktoré majú takúto funkciu k dispozícii. Apple teda nasadilo latku vysoko a my sme zvedaví, kto ju ako prvý prekoná. Je síce pravda, že veľa ľudí Dolby Vision v praxi nevyužije.

Na druhej strane ale môžeme žiť s pocitom, že ak budeme musieť niečo natočiť, bude to to najkvalitnejšie z najkvalitnejšieho. Malú profesionálnu kameru nosíme vo svojom vrecku. Skvelá práca Apple.

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

https://youtu.be/yL2xVs6uI0s
Prečítajte si tiež  Pamätáte si na Bend Gate? Apple o probléme vedelo pred vydaním iPhonu 6.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.