O príchode prvého skladacieho iPhonu sa hovorí už niekoľko dlhých rokov. Konkurencia dávno disponuje smartfónmi tohto druhu a preto sa všetky oči upierajú na Apple, ktoré si dáva načas. Teraz na internet unikla podrobná správa, ktorá nám prezrádza, kedy Apple najskôr predstaví svoj skladací iPhone. A veru, že to tak rýchlo nebude.

Taiwanská výskumná spoločnosť TrendForce poskytla analýzu skladacích smartfónov, pričom sa zameriava na potenciálne plány spoločnosti Apple v tejto oblasti. Podľa novej správy je málo pravdepodobné, že by Apple uviedol skladací iPhone pred rokom 2027. Tento predpoklad je založený na súčasnom stave trhu so skladacími zariadeniami, ktoré tvoria iba 1,5 % z celkových predajov.

Do roku 2028 by však tento podiel mal vzrásť až na 4,8 %, čo už bude zaujímavejšie aj pre technologického giganta z Cupertina. Práve v tomto období sa očakáva, že sa do tohto segmentu pridá skladací iPhone.

Skladací iPhone musí byť dokonalý 

Apple je známy svojimi prísnymi štandardmi v prípade výroby komponentov. Práve táto skutočnosť je hlavným dôvodom toho, prečo tak dlho čakáme na iPhone so skladacou obrazovkou.

Problémy s ohýbaním obrazovky, ktoré trápia mnohé súčasné skladacie smartfóny, vyvolávajú obavy o ich dlhodobú odolnosť a vysoké riziko poškodenia. Presne týmto komplikáciám sa chce Apple vyhnúť.

Skladací iPad koncept
Zdroj: MacRumors

Napriek tomu, že na trhu už existujú skladacie zariadenia od značiek ako Samsung, Huawei, Motorola a Nubia, spoločnosť Apple by mohla svojim oneskoreným vstupom do kategórie skladacích telefónov priniesť významnú zmenu.

Vzhľadom na jej vplyv na trhu a vernú zákaznícku základňu by skladací iPhone mohol po uvedení na trh rýchlo získať popularitu a výrazne zmeniť dynamiku predaja takýchto zariadení.

Je však možné, že Apple zvolí úplne inú stratégiu ako konkurencia. Podľa dávnejších analytických predpokladov by sme sa totiž mali najskôr dočkať skladacieho iPadu a MacBooku s rozložiteľnou obrazovkou. Až potom bude na rade skladací iPhone.

Skladací iPad a iPad mini 6
Zdroj: Bing AI, SvetApple (úprava redakcie)

Jablkové tablety totiž predstavujú menšiu predajnú kategóriu, čo predstavuje aj menšie riziko spojené s prípadnými problémami. Tento krok by mohol byť základom pre úspešné zavedenie skladacích iPhonov s väčším objemom výroby a predaja.

Apple by si to skrátka najskôr otestoval na menšej vzorke a ak by boli zákazníci so skladacím iPadom či MacBookom spokojní, mohol by pokračovať produktom, ktorého vyrobí možno aj desiatky miliónov kusov. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone / iPad dostane sci-fi technológiu. Jeho displej sa sám opraví

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -