Spoločnosť Apple predstavila najrevolučnejší produkt desaťročia. Headset Apple Vision Pro prináša množstvo technických inovácií, ktoré pozostávajú z viac ako 5 000 nových patentov. A aj keď tomu zodpovedá cena, ktorá v USA štartuje na úrovni 3 999 $ a na Slovensku sa bude pohybovať na hranici 4 129 €, existuje firma, ktorá z neho spraví ešte väčšiu „exkluzivitu„.

Pravdepodobne ste už počuli o ruskej klenotníckej spoločnosti Caviar so sídlom v Dubaji, ktorá sa preslávila ako luxusný úpravca rôznych mobilných zariadení – najmä iPhonov. Tentokrát sa rozhodla, že si vezme na paškál Apple Vision Pro. Headset dostal špeciálny rám vonkajšieho displeja, na ktorý bude potrebné použiť spolu so špeciálnou krytkou obrovské množstvo 18-karátového zlata.

Rozmaznávanie však týmto drahým kovom nekončí. Okrem iného Caviar navrhuje, že by jeho vlastná edícia pre Apple Vision Pro mala mať špeciálnu čelenku, ktorá by bola vyrobená z prvotriednej indickej kože Connolly. Ako píše portál GSMArena, tento typ kože používa napríklad British Royal Court alebo automobilka Rolls-Royce.

Caviar Apple Vision Pro
Zdroj: Caviar
Caviar Apple Vision Pro
Zdroj: Caviar

Šialená cenovka, ktorá odradí aj milionárov 

V tejto chvíli už určite netrpezlivo čakáte na cenu úpravy tejto „srandičky“, ktorú si budú môcť dovoliť len vyvolení milionári. Nebudeme vás ďalej napínať, za takto prepracovaný headset Apple Vision Pro by ste zaplatili až 39 900 $, čo je v prepočte viac ako 36 tisíc eur!

Zdroj: Caviar

Aj keď si spoločnosť Caviar zatiaľ nemala ako vyskúšať headset, nakoľko v súčasnosti sa testuje a dostupné sú len 3D vizualizácie, svoj návrh sa snažila vytvoriť čo možno najpresnejšie s tým, že ak niečo nebude možné zrealizovať, vyhradzuje si právo zmeniť detaily.

Luxusná úprava by mala byť pre zákazníkov k dispozícii bezprostredne po tom, ako sa Apple Vision Pro začne predávať. Caviar však ku tomuto produktu pristupuje ako ku niečomu špeciálnemu a preto tvrdí, že vyrobí len 24 kusov headsetov.

Otázne však v tejto chvíli zostáva, či ich bude mať kto kúpiť. Okrem vysokej ceny bude veľkým problémom aj vysoká váha, ktorá spôsobí, že zariadenie sa nebude pohodlne používať. Svoje o tom vie aj novinárka, ktorá sa práve na vyššiu váhu sťažovala. A to ani netestovala headset vykladaný zlatom.

Reklama
Reklama

Pozrite si video-vizualizáciu pod týmto odstavcom a dajte nám vedieť do komentára, či sa vám zobrazený nápad páči. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy spoločnosť Apple predstaví prvé inteligentné okuliare. Predchádzať im bude Headset
Môže ťa zaujímať
- Reklama -