Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu watchOS 9.6.1 pre hodinky Apple Watch. Napriek tomu, že update neprináša žiadne veľké zmeny a novinky, gigant z Cupertina ho odporúča nainštalovať všetkým používateľom. Má na to dobré dôvody.

Vzhľadom k tomu, že Apple už čoskoro uvedie novú generáciu operačného systému watchOS 10 pre inteligentné hodinky Apple Watch, je viac než možné, že práve tento update je jedným z posledných, v rámci súčasného cyklu watchOS 9. Apple už len ladí detaily, aby majitelia zariadení netrápili zbytočné nedostatky, ktoré sa tu aj napriek snahám vývojárom stále nachádzajú.

Aktualizácia s označením 9.6.1 opravuje problém, ktorý apkám využívajúcim API pre poruchy pohybu na sledovanie trasenia a ďalších symptómov súvisiacich s Parkinsonovou chorobou bránil v prístupe k pohybovým dátam.

Apple Watch watchOS Parkinson monitoring
Zdroj: 9to5Mac

Viac informácií o jednotlivých aktualizáciách systému watchOS nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Pred inštaláciou aktualizácie sa uistite, že vaše Apple Watch sú pripojené k nabíjačke a v dosahu iPhonu pripojenému k Wi-Fi. Inštalácia sa spustí, keď budú Apple Watch nabité najmenej na 50 %. Počas aktualizácie hodinky nereštartujte ani ich neodpájajte od nabíjačky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách a vychytávkach, ktoré zavítajú na jablkové hodinky v rámci systému watchOS 10, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali všetky prichádzajúce novinky.

Prečítajte si tiež  Apple Watch vám presnejšie zmerajú tréning. Dopomôže tomu táto vychytávka

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -