Zdá sa, že Apple sa chce v budúcnosti zamerať na zvýšenie kvality sledovania cvičenia a tréningov. Spoločnosť totiž hľadá inžinierov so skúsenosťami s analógovou elektronikou, najlepšie mechatronickými systémami, využívajúcimi teplotné snímače, tenzometre a fotodiódy.

Gigant z Cupertina vykonáva nový biomechanický výskum a vývoj v súvislosti s hodinkami Apple Watch. Tie síce už majú teplotný senzor a fotodiódy, no chýba im tenzometrický snímač. Tenzometre merajú zmeny elektrického odporu pri pôsobení sily. To sa dá zúžitkovať pri pokročilom sledovaní vašich tréningových aktivít.

Napriek tomu, že tento druh senzorov sa široko používa v systémoch na sledovanie pohybu a fyziologických monitorovacích systémoch, Apple ním svoje hodinky stále nevybavilo. To by sa však malo zmeniť v ich budúcich generáciách.

Apple Watch budú merať odpor a námahu pri tréningoch

Výskumy ukázali, že jediný tenzometrický snímač na zápästí dokáže presne merať celý rozsah napätia na ľudskej pokožke. Tým pádom sa výborne hodí do jablkových hodiniek pre dosiahnutie čo najpresnejších výstupov.

Apple Watch senzor
Zdroj: Apple

Tento senzor dokáže dokonca aj monitorovať krvný tlak, čo je ďalšou funkciou, na ktorej Apple pracuje už nejakú dobu. Apple Watch momentálne dokážu sledovať aktívne kalórie, čas a srdcovú frekvenciu len počas silového tréningu.

Tieto ukazovatele sú užitočnejšie na sledovanie aktivít, ako je beh alebo bicyklovanie, no v kontexte silového tréningu sú menej presné, pretože srdcová frekvencia nie je úmerná námahe a záťaži.

Na druhej strane, tenzometre môžu pomôcť sledovať konkrétny vplyv námahy a odporu počas silového tréningu. Okrem toho aplikácia cvičenie neponúka žiadnu možnosť zaznamenávania váh, opakovaní a sérií na výpočet svalovej záťaže. Je teda možné, že práve týchto noviniek by sme sa mohli dočkať už onedlho.

Prečítajte si tiež  Blížia sa Apple Watch X. Apple konečne predstaví revolučné hodinky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -