Spoločnosť Apple dnes (26.1.) len deň po vydaní prvej developerskej beta verzii ďalšej aktualizácie iOS vydala prvú beta verziu určenú pre verejných testerov. iOS 10.3 Public Beta 1 je tak začiatkom ďalšieho vývoja systému iOS, ktorý je už teraz na vynikajúcej úrovni.

Apple vydalo iOS 10.3 Public Beta 1

Apple robí iOS opäť systémom, na ktorý je spoľahnutie a je neskutočne rýchly. Predošlá beta verzia iOS 10.2.1 bola pre mňa skutočným zážitkom, kedy pri každom otvorení, používaní a zatvorení aplikácie som mal pocit, že môj iPhone a iOS patria k sebe!

- Reklama -

Určite si zachytil informáciu o tom, že prvý iOS 10 bol katastrofálny. Padanie aplikácii, pomalé prechody, animácie a mizerný výkon už pri vstavaných aplikáciách od Apple. To je však nateraz už konečne preč a čím viac beta verzií vychádza, tým je iOS lepší.

iOS 10.3

Túto poslednú betu síce používam len pár hodín, no už za tak krátky čas som si všimol badateľný rozdiel, najmä v rýchlosti a dokonalej svižnosti v systéme. Jemné a elegantné animácie sú viac v rohoch oblejšie, čo dotvára lepší efekt animácie, keďže okno appky sa vynára z oblej ikony. Taktiež sa zlepšilo aj vysúvanie centra ovládania a hlásení, animácie v aplikáciách od Apple a to úplne všade.

Dokonca aj pri nastavovaní pozadia je cítiť rýchlejšie odozvy, ako tomu bolo doteraz. Keďže mám iPhone SE a Touch ID je z prvej generácie, v priamom porovnaní s iPhonom 7 je časový rozdiel v odomknutí iPhonu prakticky nezmerateľný. Samozrejme, iOS 10.3 priniesol zmeny aj v používateľskom rozhraní, napr. v nastaveniach a opravili sa aj rôzne iné problémy, či tzv. bugy.

Je teda jasne vidieť, že Apple robí z iOS čoraz viac lepší systém a už teraz sa teším na to, kedy do systému pribudnú nové funkcie a tak bude spomínaný zážitok z používania ešte lepší.

Aktualizáciu vyhľadáš klasicky cez nastavenia v časti všeobecné a aktualizácia softvéru. Podmienkou pre získanie beta verzie je byť zapojený do Apple Beta Software Programu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -