Od očakávaného príchodu nového macOS Monterey nás delí už len niekoľko dní, no ešte predtým sa Apple rozhodlo pre update starších systémoch macOS. Jedná sa o v poradí štvrtú beta verziu Safari 15.1, ktorá umožní užívateľom macOS Big Sur a macOS Catalina vrátiť Safari do pôvodného vizuálu bez updatovaných tabov.

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo dátum spustenia systému macOS Monterey

Zatiaľ sa jedná iba o developerskú verziu, no verejná beta bude nasledovať v najbližšej dobe. K tomuto kroku sa firma uchýlila najmä preto, že mnoho užívateľov s touto zmenou nebolo spokojných a preto ak budú chcieť zotrvať na momentálnej verzii systému, budú mať možnosť voľby. Nový macOS 12 Monterey však prinesie redizajnovaný prehliadač už v základnej verzii.

- Reklama -

Ak ste si teda v posledných mesiacoch nainštalovali update pre Safari, nechcete upgradovať na Monterey a boli ste viac spokojný s predchádzajúcim dizajnom, po príchode updatu 15.1 si budete môcť Safari vrátiť do pôvodnej podoby.

macOS Monterey

Nová aktualizácia macOS Monterey bude dostupná už v pondelok 25. októbra a spolu s ňou dorazia aj očakávané funkcie ako SharePlay pre aplikáciu FaceTime, Universal Control pre používanie jednej myšky, trackpadu alebo klávesnice naprieč niekoľkými zariadeniami a mnoho ďalších užitočných vychytávok.

macOS Monterey bude možné nainštalovať na tieto zariadenia: 

  • MacBook – Early 2016 alebo novší
  • MacBook Air – Early alebo novší
  • MacBook Pro – Early alebo novší
  • iMac – Late 2015 alebo novší
  • iMac Pro – 2017 alebo novší
  • Mac mini – Late 2014 alebo novší
  • Mac Pro – Late 2013 alebo novší

Na ktorú funkciu chystaného macOS Monterey sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť svoj názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -