Spoločnosť Apple predstavuje rok čo rok nové modely inteligentných hodiniek, pri ktorých si nemusíme klamať, že sú relatívne nudné. V podstate od Apple Watch Series 4, ktoré sa dostali do predaja v roku 2018, sme sa nedočkali žiadnej zásadnejšej zmeny dizajnu a žiaľ ani technológií. Pridanie oxymetra či teplomera a zároveň trochu väčšieho displeja s výkonnejším procesorom nám príde za päť rokov veľmi málo.

Na celú vec teraz reagoval známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý však nepriniesol žiadne pozitívne správy. Aj keď sa v polovici augusta objavili informácie o tom, že Apple chystá pre zákazníkov revolučné Apple Watch X s novým dizajnom a prepracovaným magnetickým mechanizmom na výmenu remienkov, podľa Kua nemáme mať príliš veľké očakávania. Na základe jeho predpovede, ktorú zverejnil portál Macrumors Apple Watch v roku 2024 neprinesú žiadne významné inovatívne zážitky.

V praxi to teda znamená, že inteligentné hodinky od spoločnosti Apple neprinesú počas nasledujúceho septembra technológie, ako napríklad očakávaný micro-LED displej a už vôbec nie monitorovanie hladiny glukózy v krvi, hoci na tom firma intenzívne pracuje.

Podľa Kua potrvá implementácia týchto funkcií a technológií do zariadenia ešte aspoň dva roky, čo znamená, že priestor dostanú iné, menej podstatné inovácie tak, ako každý rok. V roku 2023 sa pri Apple Watch Series 9 zlepšil len procesor, pribudlo nové gesto a hodinky dostali o niečo jasnejší displej. Ak však vlastníte Apple Watch Series 6, Apple Watch Series 7 alebo Apple Watch Series 8, pravdepodobne dnes nemáte najmenší dôvod na medzigeneračný upgrade.

Kedy prídu Apple Watch X? 

Apple Watch X
Zdroj: Jon Prosser

Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojej augustovej správe predpovedal, že Apple Watch X by mohli prísť na trh po desiatich rokoch od uvedenia prvej generácie. Po správnosti by to teda malo byť v roku 2024, keďže Apple Watch boli predstavené v roku 2014 po boku iPhonu 6.

Na druhej strane však treba zdôrazniť, že začiatok predaja započal až v roku 2015, čo znamená, že Apple môže chystať príchod špeciálnych Apple Watch X aj na rok 2025.

Bude síce trochu zvláštne, keď Apple Watch X prídu po Apple Watch Series 10 (iPhone X bol aj samotným Apple označovaný za iPhone 10, pretože šlo len o značenie rímskymi číslicami), ale spoločnosť Apple to má už teraz určite veľmi dobre vymyslené.

Pomalá inovácia sa podpíše v roku 2024 na predajoch 

Apple Watch Series 7
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Ming-Chi Kuo tiež zdôraznil, že pomalá inovácia sa negatívnym spôsobom odzrkadlí aj na predajoch Apple Watch. Už v roku 2023 by sme mali pocítiť pokles predaja o približne pätnásť percent v porovnaní s minulým rokom. V praxi to znamená, že Apple odošle zákazníkom „len“ približne 36 až 38 miliónov kusov Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Apple dizajn aj inde ako v Apple!

Ak technologický gigant z Cupertina v dohľadnej dobe nezakročí, slabšie predaje sa ukážu aj v roku 2024 a to nie je dobrá správa pre biznis ani investorov. Kuo však zdôrazňuje, že všetko môže zmeniť príchod náhlavnej súpravy Apple Vision Pro, ktorá sa začne predávať začiatkom budúceho roka v USA a niekoľkých ďalších krajinách.

Podľa analytika prinesie toto zariadenie v kombinácii s Apple Watch bezkonkurenčný a inovatívny zážitok zo správy zdravia. Otázne však bude, koľko sa na to nájde používateľov. Nezabúdajme totiž, že Apple Vision Pro môže stáť na Slovensku pokojne aj 4 000 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -