Technologický gigant pridal do nových Apple Watch Series 6 aj U1 Wideband čip. Svoju premiéru si pôvodne odbil v iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Mnohí sa pýtajú, aké bude jeho využitie. V dnešnom článku sa dozviete odpoveď.
Ultraširokopásmový čip pre lokalizáciu zariadenia v priestore
V súčasnej dobe môžete túto technológiu využívať predovšetkým pri funkcií AirDrop. iPhone 11 dokáže celkom presne určiť, kde sa nachádzajú iné zariadenia a následne vám ich zobrazí (podľa najbližších) v zozname. Uľahčuje to celkovú prácu.
Ako už asi tušíte, potenciál U1 Wideband čipu je väčší. Pri hodinkách Apple Watch Series 6 sa bude dať zúžitkovať vo viacerých súvislostiach. Spomeňme napríklad CarKey, ktorý je úplnou novinkou v iOS 14 a watchOS 7.
Nové vozidlá viete odomykať priamo cez telefón alebo cez hodinky. Slúži na to integrované NFC. Pomocou U1 Wideband čipu môže táto komunikácia prebehnúť oveľa jednoduchšie. Zariadenie tak nemusíte vyťahovať z vrecka a prikladať ku kľučke (alebo na ňu natáčať celé zápästie). Zvyšuje sa celkový používateľský komfort.
AirTags
Hoci tento hardvér oficiálne neexistuje, samotné Apple sa už „prekeclo„, že na ňom pracuje. Dokonca sme mali možnosť vidieť aj jeho dizajn. Práve U1 Wideband čip bude veľkou výhodou pre lokalizáciu prívesku. Ten si budeme dávať na kľúče alebo do peňaženky, aby sme ich stále „nestrácali“.
Je možné, že aj hodinky Apple Watch Series 6 umožnia hľadanie AirTags. Nevieme si síce predstaviť, ako to bude fungovať, no celé je to iba otázka času. Viac sa dozvieme až v októbri.
Aby toho nebolo málo, technologický gigant skúma ďalšie možnosti, v ktorých by pomohol ultraširokopásmový čip zlepšiť komunikáciu medzi zariadeniami. Jeho budúcnosť je teda sľubná. Nechajme sa prekvapiť, čo nám Apple ukáže.