Už o týždeň nám spoločnosť Apple predstaví úplne nový iPhone 13 ako aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 7. Tie by mali získať viacero nových funkcií, výkonnejší čip a hlavne prepracovanejší dizajn s plochými hranami. No a aj keď sa na tento výrobok teší celá technologická verejnosť, mnohí si naň žiaľ počkajú dlhšie, než predpokladali.

Je úplne bežné, že Apple Watch sú niekoľko dní po predstavení okamžite dostupné v relatívne veľkých množstvách. Už dlho sa nestalo, že by bolo toto zariadenie nedostatkovým tovarom. Siedma generácia to ale zmení.

Hlavným dôvodom je práve nový dizajn ako aj pretrvávajúca kríza polovodičov. Ako iste viete, okrem plochých hrán inžinieri prepracovali aj displeje, ktoré získajú väčšiu uhlopriečku a nové označenie 41 mm a 45 mm.

Problémy pri výrobe Apple Watch Series 7 

Pracovníci v továrňach však boli pridlho naučení na postupy výroby Apple Watch Series 0-3 a potom Apple Watch Series 4-6, pretože s výrobou Apple Watch Series 7 majú veľa problémov.

Apple ešte na poslednú chvíľu zachraňuje čo sa dá pomocou dodatočných diagramov, schém, nákresov či návodov. Meškanie zariadenia kvôli nedostatočnému množstvu vyrobených kusov to však už podľa leakerov a analytikov nezastaví.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Pokiaľ teda budete mať to šťastie a narazíte na Apple Watch Series 7 v skladových zásobách, nemali by ste váhať ani minútu. V niektorých krajinách sa môžu čakacie doby dostať na úroveň niekoľkých dní, týždňov či dokonca mesiacov. Situácii nepomáhajú ani iné okolnosti, ovplyvňujúce výrobu v celom technologickom priemysle.

Napíšte nám do komentára, či si plánujete kúpiť Apple Watch Series 7.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -