Spoločnosť Apple predstavila iPhone 15 a iPhone 15 Pro, ktoré dostali vôbec po prvýkrát v histórii USB-C konektor. Nový štandard z hry navždy vyšachoval klasický Lightning, na ktorý sa Apple spoliehalo od roku 2012, a ktorý bol už objektívne pomerne zastaralý. Táto inovácia však neznamená iba rýchlejší prenos dát (platí len pre iPhone 15 Pro), no ponúkne aj ďalšie benefity.

Či už si zaobstaráte iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, vo všetkých štyroch prípadoch sa môžete tešiť na možnosť, vďaka ktorej budete schopní zo svojho smartfónu cez USB-C kábel nabíjať priamo svoje bezdrôtové slúchadlá AirPods, alebo dokonca inteligentné hodinky Apple Watch.

Všetko, čo na to budete potrebovať, bude vhodný kábel, ktorý bude takýto prenos podporovať. Bez problémov by to mal zvládnuť nový USB-C do USB-C kábel pre vylepšené AirPods Pro 2. generácie, ale tiež klasický magnetický nabíjací puk pre Apple Watch, ktorý spoločnosť Apple už niekoľko rokov neponúka s Lightningom.

Novinka, ktorou sa pochválilo priamo Apple 

AirPods Pro
Zdroj: Apple

Je zaujímavé, že táto novinka nevyplýva zo žiadneho konštatovania technologického experta, ale pochválila sa ňou priamo spoločnosť Apple.

Na svojich stránka napísala, že ak si kúpite iPhone 15 alebo iPhone 15 Pro, budete mať oveľa ľahší prístup ku tomu, aby ste mohli dobíjať cez USB-C AirPods prípadne Apple Watch. Je síce pravda, že by to mohlo byť ešte trochu ľahšie, keby mali smartfóny podporu reverzného nabíjania, ale o tom potom…

Ak sa vám v jednom zo zariadení náhodou vybije batéria, po novom si ju budete vedieť veľmi jednoduchým spôsobom doplniť z podstatne väčšieho akumulátora, ktorý má k dispozícii nový iPhone 15.

Ako sme tiež naznačili vyššie, ak si zaobstaráte iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, USB-C tu ponúka aj vyššiu prenosovú rýchlosť USB 3 (10 Gb/s) – je potrebný špeciálny kábel. Základný iPhone 15 / 15 Plus podporuje iba USB 2 a teda rovnaké rýchlosti, ako starý dobrý Lightning.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple by malo zamakať. Samsung včera ukázal inovácie, ktoré oslovujú aj majiteľov iPhonu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -