Internetová stránka The Korea Herald zverejnila informáciu, v ktorej tvrdí, že spoločnosť Apple musí uhradiť spoločnosti Samsung Display pokutu, nepriamo spôsobenú nižším dopytom po iPhone 12 mini. Práve juhokórejský gigant produkuje OLED panely pre tento 5,4″ model ako výhradný dodávateľ, no vzhľadom na jeho neúspech sa Apple rozhodlo znížiť objem výroby.

Podľa správy sa celkové počty znížili o cca 9%, pričom Samsung stále vyprodukuje zhruba 45 miliónov displejov. Medzi veľkými spoločnosťami však platia určité pravidlá a dohody, pri ktorých porušení je potrebné kompenzovať takzvané zmeškané ciele nákupu.

Inými slovami, Apple bolo zaviazané nakúpiť do určitého dátumu určitý počet OLED panelov. Nakoľko mu ale plány nevyšli, firme musí uhradiť škodu, ktorá jej vznikla kvôli meškaniu – jej výška nebýva zanedbateľná.

V minulosti sa to stalo už niekoľkokrát

Podobné informácie nepočujeme po prvýkrát, nakoľko sa už v minulosti objavili v súvislosti s iPhonom 11 Pro a iPhonom 11 Pro Max. Vtedy muselo Apple uhradiť Samsungu približne 650 miliónov amerických dolárov. Ak by sme sa ale pozreli do vzdialenejšej minulosti (2018), technologický gigant platil skoro miliardu.

Na viac podrobnosti ohľadom aktuálnej sankcie si budeme musieť počkať ešte niekoľko týždňov. Každopádne to ale neznamená, že Apple kvôli nej v budúcnosti skončí s nástupcom iPhonu 12 mini. Práve naopak. V kuloároch sa vo veľkom hovorí o „S-kovom“ modeli, ktorý by sa mal na trhu objaviť niekdy v septembri 2021.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o najmenšom iPhone 12 mini vy. Je to zariadenie, ktorého kúpa dáva zmysel, alebo proti väčším uhlopriečkam nemá šancu? Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Google Chrome má na iOS problémy. Pocítili ste ich aj vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.