AKTUALIZÁCIA: Spoločnosť Apple napokon neukončila spoluprácu s Hermès. Predstavila však nové remienky, ktoré už nie sú kožené. 

Prešlo len niekoľko týždňov od toho, čo nám Mark Gurman z agentúry Bloomberg na základe svojich zdrojov prezradil, že spoločnosť Apple plánuje ukončiť predaj kožených obalov na iPhone, remienkov na Apple Watch či ďalšieho príslušenstva, ktoré využíva tento materiál. Ako sa zdá, leaker mal pravdu. Technologický gigant zrejme ukončil aj spoluprácu s Hermès.

Ako informuje portál 9to5mac tesne pred eventom Wonderlust, ktorý sa uskutoční už dnes, 12. septembra 2023 o 19:00 večer, svetoznáma spoločnosť Hermès odstránila zo svojej oficiálnej internetovej stránky zmienky o remienkoch na Apple Watch, ktoré vytvárala spolu s technologickým gigantom posledných 10 rokov.

Podľa informácií zo zákulisia to môže znamenať úplný koniec partnerstva medzi Hermès a Apple, ktoré trvalo dlhú dobu a bolo úspešné. Škoda len, že v poslednom období narazilo na ekologický problém. Cesty oboch firiem sa preto musia rozísť.

Apple Watch Hermes
Zdroj: YouTube / Appleinsider

Apple totiž nechce vyrábať žiadne kožené a dokonca ani silikónové príslušenstvo, pretože sa chce stať v roku 2030 uhlíkovo neutrálne a preto chce predstaviť nové typy obalov a remienkov, ktoré budú vyrobené z recyklovateľných materiálov.

A hoci v tejto chvíli nie je nič oficiálne oznámené, na internete sa už objavili podrobnosti o tom, čím spoločnosť Apple nahradí prémiovú kožu, ktorú používala na obaloch pre iPhone a remienkoch pre Apple Watch. Podľa všetkého to bude textilný materiál s názvom „FineWoven“. Nechajme sa prekvapiť.

Ak si chcete pozrieť dnešný event Wonderlust, ktorý prinesie množstvo zaujímavých noviniek, máme pre vás dobrú správu. Apple bude celú túto udalosť streamovať, vďaka čomu si ju užijete na akejkoľvek platforme. Bližšie podrobnosti, ako na to, sa dočítate v tomto článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tesla hľadá neďaleko Slovenska zamestnancov. Ponúka plat cez 5000 €
Môže ťa zaujímať
- Reklama -