V prípade budúcich modelov iPhonu 16 by sme sa mali dočkať viacerých zmien. Nie všetky sa však budú týkať vonkajšieho vizuálu smartfónov. Apple sa totiž plánuje zamerať na rozloženie komponentov, ktoré by malo viesť k zlepšeniu kľúčových kvalít zariadenia.

Na internete sa v priebehu včerajšieho dňa objavili obrázky, ktoré majú ukazovať novú batériu pre iPhone 16 Pro s novým kovovým plášťom a väčšou kapacitou. Za príspevkom stojí známy leaker s prezývkou Kosutami, ktorý sa za posledné roky ukázal ako spoľahlivý zdroj únikov. Ak sú tieto úniky pravé, išlo by o prvé zverejnené obrázky súčiastok iPhonu 16.

Batéria je určená pre prototyp iPhone 16 Pro v skorom štádiu s kapacitou 3 355 mAh. Model iPhone 15 Pro má batériu s kapacitou 3 274 mAh čo znamená, že prototypy modelov budúcej generácie sa dočkali 2,5 % zväčšenia. Nová batéria disponuje taktiež zmeneným konektorom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Spoločnosť Apple sa zamerala na vylepšenia batérie

Najväčšou zmenou je prechod z čierneho fóliového krytu, ktorý sa používal na všetkých doterajších modeloch iPhone na matný kovový plášť. Táto zmena zvyšuje tepelnú účinnosť batérie bez vplyvu na hmotnosť samotnej súčiastky.

V hodinkách Apple Watch sa predtým taktiež používali batérie s čiernym fóliovým krytom, no od Apple Watch Series 7 začala spoločnosť Apple používať kovové plášte pre lepšiu tepelnú izoláciu.

Zdá sa, že prvé obrázky súčiastok potvrdzujú správy z minulého týždňa, podľa ktorých spoločnosť Apple chce v iPhone 16 použiť nový tepelný systém na zníženie prehrievania.

Technologický gigant z Cupertina sa v prípade budúcich generácií iPhonu pokúsi o lepšie odvádzanie tepla, čo chce dosiahnuť grafénovým chladičom a kovovým obalom batérie.

Týmto spôsobom by malo dôjsť k lepšiemu prenosu tepelnej energie a zabrániť nadmernému prehrievaniu zariadenia, pokiaľ je pod vysokou záťažou. Bližšie sme túto problematiku rozoberali v samostatnom článku.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže mať menší výrez v displeji: Ovplyvní to Dynamic Island?
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -