No a čo, že vieme, ako bude vyzerať budúca generácia iPhonu. No a čo, že vieme podrobné detaily ohľadom jeho fotoaparátov. Objektívne musíme poznamenať, že za posledné roky bolo únikov omnoho menej ako pred tým. Apple zmenšuje tím, ktorý zabraňuje únikom.
Apple zmenšuje tím, ktorý zabraňuje únikom
Aj keď sa vám to možno nezdá, Apple značne vylepšilo bezpečnosť čo sa únikov jeho produktov týka. Jasné, aj tento rok ich už bolo viac, takže sa nedá povedať, že tím, ktorý má na starosti to aby ostali tajné bol na 100% úspešný. Na druhú stranu tých únikov ani nebolo až tak moc ako po ostatné roky.
Koniec koncov, na 100% sa to nikdy nikomu nepodarí zastaviť. Predsa len, vývoj, výroba a všetko ostatné čo sa týka iPhonu, iPadu či Macu prechádza rukami desiatok tisícov ľudí. Vždy sa nájde jeden, ktorý sa chce obohatiť a produkty dostane nejakou cestou na čierny trh.
New Product Security a veľký dôraz na montážnikov
Poväčšine sú to práve čínsky montážnici, ktorí vynášajú diely či dokonca hotové produkty mimo továreň a tam sa ich snažia draho predať. Apple na nich nasadilo svoj tím. Pokiaľ by niekto niečo takéto urobil, nie len že by okamžite prišiel o prácu ale Apple by na neho určite podalo aj žalobu, ktorá by sa mohla skončiť väzením. Všetko čo sa vo Foxconne montuje pod Applom je pod prísnou bezpečnostnou previerkou.
Nejde tu len o tím, ktorý je na zamestnancov nasadený. Ten ročne určite odhalí niekoľko pokusov o zverejnenie tajného produktu a my o tom ani len nevieme. V továrniach si Apple pred pár rokmi dalo namontovať detektory kovov, cez ktoré musí prechádzať každý jeden zamestnanec. A ak by bol niekto veľmi prešpekulovaný a chcel by diel či celý telefón skryť do odpadkového koša ani to sa mu nepodarí. Rovnako ako ľudia sú kontrolované aj smeti. Suma sumárom, čokoľvek vyjde von z továrne je kontrolované detektorom kovov.
Tím, ktorý má toto na starosti už znížil množstvo únikov a tak Apple zjavne nepotrebuje aby bol taký rozsiahly. Nevieme, koľko ľudí v ňom pracuje ale vieme, že ich bude o čosi menej. Apple ich ide redukovať. Nakoľko už dokázal minimalizovať množstvo únikov z továrni, firma sa chce viacej zamerať na úniky nákresov či 3D CAD-ov, ktoré nám napovedia ešte viac ako niektoré komponenty. V prípade úniku hrozia továrniam miliónové sankcie zo strany objednávateľa.
zdroj: 9to5mac.com