Apple Vision Pro je v predaji len pomerne krátku dobu a aj to len na americkom trhu. Napriek tomu sa nájdu Česi, ale aj Slováci, ktorí sa už ku tomuto zariadeniu dostali a mali možnosť si ho vyskúšať, prípadne ho nejaký čas aktívne používať. Pekným príkladom je napríklad Petr Mára – viac nájdete tu, ale aj Jon Marianek, ktorý dlhodobo žije v USA. Hneď potom, ako natočil unboxing, dal si zaujímavú výzvu.

Tento YouTuber si stanovil, že Apple Vision Pro preverí v tých najextrémnejších podmienkach a preto sa rozhodol náhlavnú súpravu nosiť jeden celý deň v kuse. Ako sa ukázalo, toto zariadenie je v mnohých situáciách geniálne a dokáže vám spríjemniť tréning, alebo nakupovanie. Na druhej strane však stále naráža na problém a to nedostatok obsahu, ktorý je preň k dispozícii.

Vývojári skrátka na Apple Vision Pro zatiaľ nedokázali priniesť dostatočné množstvo aplikácií, ktoré by naplno využívali potenciál tohto headsetu. Vo výsledku to teda vyzerá tak, že používatelia na ňom najviac trávia čas sledovaním videí, filmov, alebo seriálov. Iste, aj to je extrémny zážitok, nakoľko si môžete urobiť prakticky v akomkoľvek priestore, v ktorom sa nachádzate „kino“, no pochopiteľne nebudete platiť 3 499 $ bez dane len za to, aby ste si dali občas Apple Vision Pro na hlavu. So súpravou budete chcieť pracovať a interagovať častejšie.

Uvidíme teda, ako sa bude táto „vecička“ vyvíjať a hlavne ako sa ku jej systému a schopnostiam postavia samotní vývojári, na ktorých podľa viacerých expertov stojí jej úspech.

Existuje pravdepodobnosť, že headset Apple Vision Pro bude tak úspešný, že do niekoľkých rokov úplne nahradí iPhone. Na druhej strane sa však môže stať, že sa z tohto produktu stane extrémne drahé fiasko, o ktoré bežní ľudia nebudú javiť záujem. To však Apple určite nebude chcieť pripustiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite si nový trailer k pripravovanému seriálu Severance z produkcie Apple TV+
Môže ťa zaujímať
- Reklama -