Hoci spoločnosť Apple ešte nepredstavila svoju vlastnú verziu umelej inteligencie, na iPhone si nové prvky AI môžeme užiť už teraz. Spoločnost OpenAI predstavila novú funkciu Read Aloud pre svoju aplikáciu ChatGPT, ktorá prináša super vychytávku. Používateľom umožní, aby chatovací bot čítal odpovede nahlas jednou z piatich hlasových možností.

V aplikácii vďaka tejto novinke pribudne funkcia s názvom „Čítať nahlas„. Čítanie odpovedí bude naviac podporovať opätovné prehrávanie, pozastavovanie alebo pretáčanie. Táto vychytávka, ktorá je dostupná aj vo webovej verzii aplikácie ChatGPT, pridáva ďalšiu úroveň hlasovej interakcie a dopĺňa existujúcu funkciu hlasového chatu, ktorá používateľom dáva možnosť konverzovať s chatovacím botom namiesto písania.

Svoju otázku mu totiž viete zadať aj hovoreným slovom a celé to funguje tak, akoby ste sa bavili s prepracovanou Siri. Obrovskou výhodou je aj fakt, že funkcia Read Aloud dokáže hovoriť 37 jazykmi a vie automaticky rozpoznať jazyk textu, ktorý číta. Sami sme to vyskúšali a prítomná bola aj slovenčina. Siri sa toto nedokázala naučiť za posledných 13 rokov, odkedy bola po prvýkrát uvedená na trh.

OpenAI tvrdí, že táto novinka by mala zlepšiť prístupnosť pre používateľov so zrakovým postihnutím alebo s problémami s čítaním, ako je napríklad dyslexia. História chatov sa naviac synchronizuje medzi zariadeniami, takže interakcie ChatGPT môžete vidieť na webe aj v zariadeniach so systémom iOS.

V kategórii prvkov umelej inteligencie by sme sa už čoskoro mali dočkať aj prídavku od spoločnosti Apple. Tá totiž plánuje zaviesť vlastnú AI vo svojom ekosystéme.

Gigant z Cupertina označuje príchod umelej inteligencie do iOS 18 za jeden zo svojich najambicióznejších projektov za posledné roky. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to v skutočnosti dopadne.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia od Apple je za dverami: Vieme, kedy ju firma odhalí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -