Spoločnosť Apple začala tvrdo pracovať na svojich počítačoch a extrémne ich vylepšila tým, že sa zbavila závislosti na spoločnosti Intel. Výsledkom toho bolo predstavenie nových ARM procesorov Apple Sillicon, ktoré si ľudia nevedia vynachváliť. Jeden z nich bude obsahovať aj nový MacBook Air 2022. Ako má však toto zariadenie vyzerať?

O nádherné vizualizácie sa postaral YouTube kanál #ios beta news, ktorý ich priniesol vo svojom poslednom videu. MacBook Air 2022 bude v jeho očiach dosť podobný predchodcovi, no líšiť by sa mohol v niekoľkých zásadných detailoch.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Ako uvádzajú aj leakeri, Apple zrejme použije v prípade tohto modelu veľmi kvalitný mini-LED displej, s ktorým sme sa už mohli stretnúť v MacBooku Pro 14″ a 16″ a taktiež v iPade Pro 12,9″.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Nakoľko má táto zobrazovacia jednotka množstvo výhod, jej nasadenie v novom MacBooku Air je vcelku logické. Zákazníci však musia rátať s tým, že nebude k dispozícii funkcia ProMotion. Základný počítač si tak bude musieť vystačiť „len“ so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Keďže s ňou ale operoval aj doteraz, predpokladáme, že to nebude zas až taký problém…

MacBook Air 2022 dostane výkonnejší procesor a nové dizajnové prvky 

MacBook Air koncept
iDropNews/LeaksApplePro

Ďalším benefitom novinky má byť potom procesor M2, ktorý zažije svoju premiéru práve v MacBooku Air 2022. Pôjde o nástupcu vynikajúceho čipu M1, ktorý si ľudia zamilovali prakticky okamžite.

Očakáva sa, že bude o niečo výkonnejší a taktiež energeticky úspornejší. Na profesionálnu prácu budú ale stále slúžiť procesory M1 Pro a M1 Max v MacBooku Pro 14″ a 16″. Z nich zrejme v dostupnejšom a tenšom MacBooku Air neuvidíme ani jeden. Nechajme sa ale prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Jeden z najikonickejších MacBookov bude čoskoro zastaralým produktom

Apple môže zapracovať aj na rôznych farbách či už tela alebo klávesnice. Nakoľko minulý rok prišiel iMac 24″ s bielymi okrajmi okolo obrazovky, toto sa môže preniesť aj na MacBook. Takisto však v hre zostáva aj možnosť, že počítač dostane bielu klávesnicu (čo nám však z dlhodobého hľadiska nepríde veľmi praktické).

Pozrite si video pod týmto odstavcom a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám koncept páči. Brali by ste takýto MacBook Air v roku 2022 alebo si myslíte, že nepôjde o nič inovatívne? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.