Spoločnosť Apple si podľa všetkého v roku 2022 pripravuje obrovské množstvo nových produktov, s ktorými bude chcieť prekvapiť svojich zákazníkov. Jedným z nich má byť aj iMac s väčším displejom, na ktorý čakáme už dlhú dobu.

No a keďže sa podľa viacerých hlasov z technologického prostredia jeho predstavenie blíži, rozhodli sme sa pre vás zhrnúť, čo od tohto počítača očakávame. Pozreli sme sa na dizajn, výkon, dátum predstavenia ale samozrejme aj na cenovku. Pokiaľ si ho plánujete kúpiť, toto všetko by ste mali vedieť!

Dizajn veľkého iMacu bude inšpirovaný menším bračekom

iMacPo tom, čo Apple v roku 2021 predstavilo nový 24-palcový iMac s kompletne prepracovaným dizajnom ľudia očakávajú, že spoločnosť urobí presne to isté aj s nástupcom 27″ iMacu. Veď jeho aktuálne tvary pochádzajú ešte z roku 2012 a to je v technologickom priemysle celá večnosť.

Ak bude spoločnosť nasledovať svoj vlastný dizajnový jazyk, nový iMac bude pravdepodobne vyzerať podobne ako 24-palcový model, avšak v menej pestrých farbách, ako sú napríklad strieborná či vesmírne sivá.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Čo sa týka displeja, zatiaľ sa hovorí, že Apple zachová pri tomto modeli rovnakú veľkosť obrazovky ako dnes, čo znamená, že by mohol získať 27″ uhlopriečku. Viackrát sme ale počuli, že zariadenie by mohlo byť vybavené aj väčším 32″ displejom čo by taktiež dávalo zmysel. Veď aj minuloročný 24″ model nahradil menší 21,5″ iMac.

Podľa nedávnej analytickej správy od spoločnosti DSCC Apple uvedie nový iMac s technológiami miniLED a ProMotion (120 Hz) niekedy na jar 2022 – v rovnakom období by mala spoločnosť konečne sprístupniť aj funkciu Universal Control. Pôjde teda o profesionálne zariadenie s perfektným displejom a moderným dizajnom.

Procesor a úložisko 

Nakoľko sa hovorí, že čip M2 bude uvedený až spolu s novým MacBookom Air (na jeseň 2022), spoločnosť bude v novom iMacu pravdepodobne používať čipy M1 Pro a M1 Max.

No a keďže Apple pred niekoľkými mesiacmi predstavilo MacBook Pro s týmito výkonnými procesormi, je v podstate prirodzené, že ich ponúkne aj vo svojom veľkom iMacu. Nutné je však podotknúť, že ich výkon môže byť ešte vyšší ako ho poznáme dnes. Dôvodom je to, že zariadenie bude pripojené priamo k elektrickej sieti, takže sa nebude musieť sústrediť na šetrenie batérie.

S ohľadom na to bude môcť Apple ponúknuť až 64 GB RAM a až 8 TB SSD úložiska. Spoločnosť pravdepodobne pridá 10GB ethernetový port a prinesie minimálne rovnaké porty ako má nový MacBook Pro: HDMI, SD slot, Lightning a USB-C. S konektivitou teda nebude žiaden problém.

V decembri 2021 Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojej analytickej správe s názvom Power On uviedol, že spoločnosť Apple pripravuje na rok 2022 uvedenie „prepracovaného vrcholového počítača iMac s čipom Apple Sillicon“. Predtým Gurman informoval, že spoločnosť musela tento iMac odložiť, pretože sa potrebovala sústrediť na prednostné vydanie 24-palcového iMacu s čipom M1.

Kedy bude nový iMac predstavený verejnosti? 

Ako sme spomenuli vyššie, analytická spoločnosť DSCC tvrdí, že ďalší 27-palcový iMac bude oznámený na jar. Zvesti zatiaľ naznačujú, že spoločnosť Apple naozaj plánuje uskutočniť Keynote v najbližších mesiacoch – pravdepodobne v apríli alebo máji.

Na tej sa nám okrem očakávaného iMacu môže ukázať aj iPhone SE 3. generácie či iPad Air 5. generácie s technológiou Center Stage a výkonnejším procesorom.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa vo svojej poslednej správe domnieval, že spoločnosť Apple môže čoskoro predstaviť nejaký nový iMac vyššej triedy, ktorý by bol náhradou za 27-palcový iMac: „Predpokladám, že Apple chce v prvej polovici tohto roka priniesť čip M1 Pro do ďalšieho Macu. To by mohlo znamenať Mac mini alebo iMac vyššej triedy,“ píše.

Koľko bude stáť nový iMac s 27″ alebo 32″ displejom? 

gaming iMacPokiaľ sa pozrieme na aktuálnu generáciu 27-palcového iMacu, veľmi rýchlo zistíme, že na Slovensku začína na úrovni 1 999,00 € s DPH. Nakoľko ale Apple minulý rok zvýšilo cenu základného 24-palcového iMacu na 1 449,99 € s DPH, môžeme predpokladať, že podobný prístup bude uplatnený aj pri väčšej verzii.

Naše očakávanie je, že základný iMac 27″ s procesorom M1 Pro môže štartovať na hranici 2 249,00 € s DPH rovnako ako základný MacBook Pro 14″ s tým istým čipom. Počítač sa bude spoliehať na 16 GB RAM a 512 GB úložiska. Pochopiteľne s vyššou konfiguráciou bude narastať aj celková cena.

Akonáhle sa dozvieme ďalšie nové informácie, budeme vás o nich samozrejme včas informovať. Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na tento počítač tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.