Podľa japonského blogu Mac Otakara (citovaného cez Macrumors) začali dodávatelia spoločnosti Apple vyrábať novú, piatu generáciu iPadu Air a tretiu generáciu iPhonu SE. Ich skorý príchod je v tejto chvíli prakticky istý.

Správa odvolávajúca sa na spoľahlivé zdroje z Číny tvrdí, že nový iPhone SE si zachová rovnaký dizajn šasi ako súčasný model, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020 a zariadenie zrejme bude naďalej bez podpory príslušenstva MagSafe.

Očakáva sa, že medzi kľúčové vlastnosti nového iPhonu SE bude patriť rýchlejší čip A15 Bionic z iPhonu 13 a podpora 5G pripojenia.

Tešiť sa môžeme aj na vylepšený iPad Air 5. generácie 

Portál Mac Otakara už skôr informoval, že nový iPad Air bude mať podobné funkcie ako iPad mini šiestej generácie vrátane čipu A15 Bionic, 12-megapixelového predného ultraširokouhlého fotoaparátu s podporou Center Stage, podpory 5G pre cellular verzie a blesku v zadnej časti hliníkového tela.

V poslednej správe sa uvádza, že novinka bude mať rovnaký dizajn ako súčasný model vrátane zadného fotoaparátu s jedným objektívom.

Súčasný iPad Air, ktorý bol vydaný v októbri 2020, je vybavený 10,9-palcovým displejom s tenkými rámčekmi, tlačidlom s podporou Touch ID a portom USB-C, pričom farebné možnosti zahŕňajú vesmírne sivú, striebornú, zelenú, ružovo zlatú a nebesky modrú.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Očakáva sa, že nové modely iPadu Air aj iPhonu SE budú oznámené na jar tohto roka, pričom podujatie spoločnosti Apple sa môže konať v marci alebo apríli.

Situáciu budeme samozrejme podrobne sledovať a akonáhle sa objavia novinky, dáme vám medzi prvými vedieť. Napíšte nám do komentára, na ktoré z týchto zariadení sa najviac tešíte vy!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -