Spoločnosť Apple čelila v prvom štvrťroku 2022, tak ako aj v minulom roku výrazným obmedzeniam dodávok všetkých zariadení. Najnovšie prognózy však poukazujú na fakt, že od marca by sa mali dodávky zariadení zlepšiť. Toto vyhlásenie potvrdil aj generálny riaditeľ jablkovej spoločnosti Tim Cook.

Prečítajte si tiež  Tieto produkty by sa mali ukázať na prvej tohtoročnej Apple konferencii

Posledné mesiace sa niesli v znamení výrazného nepomeru vo vzťahu dopytu k ponuke, čo sa patrične odrazilo na čakacích dobách v prípade nového iPhonu 13, alebo iPadu mini 6 či novej generácie MacBookov Pro 14″ a 16″.

Cook uviedol, že spoločnosť Apple očakáva v marcovom štvrťroku medziročný rast tržieb. Technologický priemysel však globálne čelí kríze s nedostatkom polovodičov a nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily, preto by sa veľmi ľahko mohol zopakovať scenár z minulého roka.

Hlava spoločnosti Apple to však nepredpokladá a výhliadky na prvý polrok 2022 vidí pozitívne. Už čoskoro by sme sa mali dočkať predstavenia prvých tohtoročných produktov, medzi ktoré by mal patriť očakávaný iPhone SE tretej generácie alebo nástupca 27″ počítača iMac. Aký produkt by ste na prvej konferencii Apple Keynote radi videli vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWSJ
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here