Nová generácia najpredávenejšieho MacBooku by sa mohla predstaviť už počas dnešnej konferencie WWDC 2022. V posledných mesiacoch sa viedli bohaté debaty o tom, čím by mal nový MacBook Air disponovať. Okrem nového čipu sa skloňovali najmä nové farebné variácie, ktoré by mohol Air prebrať po vzore iMacu 24″. Mark Gurman však s týmto tvrdením nesúhlasí.

Prečítajte si tiež  Apple sa vo veľkom pripravuje na WWDC 2022. Ak ju chcete sledovať online, uložte si tento odkaz

Podľa renomovaného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa neočakáva, že pripravovaný MacBook Air 2022 bude mať podobnú škálu farieb ako spomínaný model iMacu. Gurman vo svojom tweete uvádza, že MacBook Air sa bude aj naďalej dodávať v štandardných farbách a to vo vesmírne sivej, striebornej a zlatej.

Zmenu farebnej škály nečakajte

Správy o viacerých farebných variantoch sú podľa Gurmana pravdepodobne prehnané. Je veľmi nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple zaujala rovnaký prístup k novým modelom MacBookov. Jednou z možností je, že ak by Apple malo v záujme uviesť do ponuky novú farbu, bola by to skôr rose gold alebo oceľová modrá. V každom prípade sa však stále jedná iba o dohady.

Zdroj: MacRumors

Doterajšie predpoklady naznačujú, že MacBook Air by mal dostať biele rámčeky okolo obrazovky spolu s klávesnicou v rovnakej farbe. Nové „Airko“ by sa vôbec po prvýkrát mala predstaviť v prepracovanom šasi, ktoré sa bude výrazne podobať na MacBook Pro, čím upustí od klasického zúženého dizajnu.

Zároveň by sme sa mali dočkať uvedenia novej generácie čipov Apple Silicon, pričom práve MacBook Air 2022 by mal ako prvý integrovať procesor M2. Na stole však je aj možnosť ponechania čipu M1 s miernym vylepšením a spoľahnutie sa výhradne na nový dizajn. Viac informácií by sme sa mali dočkať už dnes večer, v rámci konferencie WWDC 2022, ktorá začína o 19:00.

Prečítajte si tiež  Apple zrejme ohlási nový MacBook Air už na WWDC 2022. Prinesie čip M2

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -