iPhone 12 s normálnou dostupnosťou? Konečne áno!

Analytici z banky Morgan Stanley vydali rozsiahlu investičnú poznámku, ktorú publikoval portál PED30. Informujú v nej o spoločnosti Apple, ktorá sa snaží upraviť pomery vo výrobe, aby zlepšila dostupnosť niektorých smartfónov, ku ktorým sa za normálnych okolností nedá dostať.

Konkrétne bola obmedzená výroba základného, 5,4″ iPhonu 12 mini o dva milióny kusov, vďaka čomu sa uvoľnili kapacity pre 6,1″ iPhone 12 Pro. Tento krok je celkom logický, vzhľadom na početné správy, informujúce o nízkej popularite najmenšieho modelu.

Práve záujem o skoro najvyššiu radu iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max prekvapil aj samotné Apple a to z toho dôvodu, že „must-have“ produktom mal byť lacnejší iPhone 12 (6,1″).

Už koncom minulého roka začali snahy o zlepšenie dostupnosti, avšak problémom sú dodnes chýbajúce komponenty, ktoré sú pre tieto verzie unikátne. Spomeňme napríklad LiDAR skener či kamerové moduly.

Predpokladá sa, že začiatkom prvého štvrťroka 2021 sa celá situácia zmení a zásobovanie sa stabilizuje. Inými slovami, nápor zo strany zákazníkov klesne, pretože ho Apple konečne nasýti.

Správa na záver dodáva, že základný iPhone 12 mini bojuje s nízkym záujmom na úrovni 6%, čo už potvrdili aj predošlé analýzy od iných spoločnosti. Zaujímavé je tiež to, že v Číne sú oveľa populárnejšie základné modely, zatiaľ čo v USA preferujú verzie „Pro“.

To, že sa na iPhone 12 (hlavne verzie 12 Pro a 12 Pro Max) čaká celé týždne môžeme potvrdiť aj my v redakcii. Jeden kúsok (zlatý alebo čierny, 256GB) sme si predobjednali u nemenovaného operátora, no ten ho už tretí mesiac nezvláda naskladniť. Napíšte nám do komentára, aké sú vaše skúsenosti.

Prečítajte si tiež  Apple testuje šialene výkonný čip M3 Max. Dostane takúto špecifikáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -