iPhone 12 mini a jeho predaje

Ešte predtým ako začneme, chceme vás upozorniť, že nasledujúci prieskum prebiehal na relatívne malej vzorke používateľov (243) a týka sa len USA trhu. Oficiálne štatistiky z Európy, Ázie a ďalších trhov nemusia kopírovať tento trend. Tie však zatiaľ nepoznáme.

Analytici z Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) sa počas posledných týždňov sústredili na spoločnosť Apple. Konkrétne ich zaujímalo, ako sa darilo poslednému iPhonu 12 v predajoch počas konca minulého roka. Výsledky sú veľmi priaznivé.

- Reklama -

Podľa zistení prevzala posledná generácia až 76% objednávok potom, ako bola uvedená na trh. O zvyšok sa postaral iPhone 11, iPhone XR, iPhone SE 2. generácie a iPhone 8/8 Plus (čo sa potvrdilo aj pri vianočných aktiváciách).

Najúspešnejšou “dvanástkou” bola základná 6,1″ verzia, ktorej sekundoval iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max so 6,7″ displejom. Ak vás zaujíma, ako dopadol iPhone 12 mini, výsledky žiaľ nie sú veľmi priaznivé a potvrdzujú staršie správy. Dokopy sa bavíme o predajoch na úrovni 6%, čo je pri prvotnom pohľade mimoriadne slabé.

Ako sme však viackrát spomínali v iných článkoch, napriek nízkym číslam v porovnaní s inými modelmi, by sa len predaje iPhonu 12 mini dokázali vyrovnať predajom celých sérii smartfónov od konkurenčných výrobcov. V skutočnosti sú to milióny rozoslaných kusov, čo zas nie je úplne málo. Do komentára nám napíšte, aké máte skúsenosti s týmto modelom vy.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here