Aj keď ešte pred rokom vyrábala iba slúchadlá, spoločnosť Nothing má obrovské ambície. Jej smartfón Nothing Phone (1) prišiel na trh so zaujímavým hardvérom a ešte zaujímavejšou cenovkou, ktorá dnes štartuje na úrovni 395 €. Aj preto ho mnoho ľudí nakupuje radšej, ako taký iPhone SE 3. generácie, pričom priame porovnanie oboch zariadení nájdete tu. A ak sa pýtate, čo majú Nothing a Apple spoločné, tak je to určite dizajn.

Táto značka sa totiž inšpirovala retro štýlom Apple z konca 90. tých rokov, nakoľko jej zariadenia ponúkajú transparentnú konštrukciu. Kedysi šlo o jeden z ikonických poznávacích znakov technologického giganta z Cupertina, avšak dnes už nájdete transparentný dizajn len na slúchadlách značky Beats, ktoré len tak mimochodom odkopírovali práve značku Nothing. Tá sa teraz svoj špecifický štýl pokúsi preniesť aj na ďalšie výrobky.

Generálny riaditeľ Nothingu Carl Pei zverejnil fotografie, ktoré zachytávajú originálne príslušenstvo, nachádzajúce sa v balení druhej generácie smartfónu Nothing Phone (2). Tá príde na trh už čoskoro.

Výrobca si od tohto zariadenia sľubuje veľa, pričom jedným z cieľov je aj to, aby prebral zákazníkov spoločnosti Apple, čomu sme sa venovali tu. Aj preto v jeho krabičke nájdete originálny USB-C nabíjací kábel, ktorý bude mať priehľadné koncovky a biele pogumovanie.

Nothing kábel transparentný
Zdroj: Nothing

Samotné USB-C konektory bude prekrývať číry plast, čo vyzerá naozaj nádherne a moderne. Aj keď tento dizajn fičal naposledy po predstavení iMacu G3 v roku 1998, ktorý zachránil Apple, zdá sa, že ide o nadčasový vzhľad, ktorý nestarne a kedykoľvek sa môže vrátiť. Nothing to teda s touto stratégiou odhadol veľmi dobre.

Pozrite si dizajn nabíjacieho kábla na fotografii vyššie a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám jeho vizuál a štýl páči. Na nás to pôsobí (aj spolu so štýlom fotografie) tak, že ak by na kábli nebolo logo výrobcu, pokojne by sme ho priradili práve ku spoločnosti Apple.

banner loopi
Reklama

Samozrejme, tento technologický gigant sa na „transparentný“ dizajn nesústreďuje už zhruba 20 rokov, takže jeho použitie u Nothingu rešpektujeme. V dnešnej dobe sa to nebojíme označovať ani slovom originalita.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Ako v Safari otvárať karty na pozadí?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -