Hovorí sa o tom už pomerne dlho, no v najväčšej sociálnej sieti na svete sa akosi nemajú k činu. Facebook síce predstavil dark mode (tmavý režim) pre Messenger, WhatsApp či Instagram, no hlavná appka v podpore stále chýba. Napriek tomu sa ale novinka pripravuje. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako to bude vyzerať.

Facebook v tmavom režime

Pokiaľ naň už netrpezlivo čakáte, máme pre vás dobré správy. Nakoľko Facebook testuje popri tejto zmene dizajnu aj akýsi „sledovač COVID-19“, predpokladáme, že jeho príchod nebude trvať dlho.

Tmavý režim je už vo vývoji dlhé mesiace a používatelia oň majú veľký záujem. Ovládať ho budeme dvoma spôsobmi. Tým prvým je prepínač, ktorý sa nachádza priamo v appke. Akonáhle naň kliknete, dizajn sa premení do odtieňov tmavej alebo svetlej.

banner

Aplikácia by však mala využívať aj API operačného systému. Inými slovami, ak máte aktivovanú funkciu automatického tmavého režimu (iOS alebo Andorid), nebudete musieť vôbec nič nastavovať. Všetko za vás urobí systém a Facebook sa len prispôsobí.

K novej funkcii dark-mode treba ešte povedať, že vývojári a dizajnéri nezvolili úplnú čiernu tak ako v iných aplikáciach. Jedná s skôr o odtiene šedej, čo by malo byť príjemnejšie pre používanie. Nechajme sa prekvapiť. Na uniknutých screenshotoch to vyzerá celkom dobre.

Facebook v tmavom režime. Pozrite sa ako vyzerá.
Facebook dark mode

Na záver by sme vám ešte mohli ukázať spomínaný „sledovač COVID-19“. Facebook evidentne chce aby mali používatelia relevantné údaje bezprostredne po tom, ako otvoria samotnú appku.

Pomocou „rozšírenia“ teda niekoľkými kliknutiami môžu vidieť aktuálne počty za rôzne obdobie v lokalite, kde sa nachádzajú. Celkom šikovná vecička, čo poviete? O tom, kedy sa updatu dočkáme aj v praxi ešte informáciu nemáme. Ako sme však naznačili, nepredpokladáme, že to bude trvať dlho, pretože koronavírus je veľmi aktuálna téma a kompetentní budú chcieť pridať svoj „tracker“ v krátkom časovom horizonte…

Facebook v tmavom režime. Pozrite sa ako vyzerá.

AKTUIALIZÁCIA

Facebook okrem iného aktualizoval aj funkciu „Čas na Facebooku“, vďaka čomu majú používatelia celkom presné informácie o tom, koľko času trávia na sociálnej sieti. Viac na fotografii nižšie…

Facebook v tmavom režime. Pozrite sa ako vyzerá.
Facebook v tmavom režime. Pozrite sa ako vyzerá.
Prečítajte si tiež  Kašlite na iPhone SE. Starší iPhone 11 je dnes vďaka zľavám mimoriadne lacný. Oplatí sa viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.