Sociálna sieť Instagram sa neustále vylepšuje. Len pred chvíľou sme písali o tom, že Boomerang, dostal nové rozšírené možnosti. Nie je to ale ani zďaleka všetko. Okrem toho si už dlhšiu dobu môžete v aplikácii spustiť aj tmavý režim. Jeho aktivácia je veľmi jednoduchá.

Tmavý režim už aj na Instagrame

Instagram spadá pod Facebook. Táto sociálna sieť síce ešte svoj vlastný „dark mode“ nevydala (bude to až na jar) ale už dlhšiu dobu si ho môžete zapnúť napríklad v aplikácii Messenger. V iOS 13 je už tmavý režim bežným zobrazením.

Je to jedna z hlavných noviniek a povedzme si na rovinu, že aj lákadiel tejto aktualizácie operačného systému. Okrem toho, že vám v noci neťahá tak výrazne oči a nevyrušuje ostatných môže ušetriť aj baterku. Potrebujete mať na to ale zariadenie s OLED displejom a teda iPhone X/XS/11 Pro. Na Instagrame funguje Dark Mode tak nejako automaticky. Pokiaľ si ho ale chcete spustiť manuálne, existuje tu možnosť. Žiaľ nie je to úplne tak, ako by ste možno očakávali.

Návod: Zapnite si na Instagrame tmavý režim.

  • V prvom rade si musíte nainštalovať aktualizáciu, ktorá Dark Mode podporuje. Je to verzia 123.1 a vyššia…
  • Pokiaľ ju máte, na vašom iOS zariadení otvorte Nastavenia.
  • V nastaveniach vyberte ponuku Displej a jas.
  • Teraz si v sekcii vzhľad môžete vybrať to, či chcete Svetlý alebo Tmavý režim.
  • Kliknite na Tmavý.
  • Prejdite do aplikácie Instagram, ktorá kompletne zmenila vzhľad a premenila sa do odtieňov čiernej a šedej.
  • Ak to chcete vrátiť späť, prejdite opäť do nastavení a vyberte Svetlý.

Poznámka: Takéto nastavenie sme samozrejme hľadali aj priamo v aplikácii Instagramu. Bolo by určite pohodlnejšie, keby ste jednej appke nemuseli prispôsobovať celé rozhranie systému.

Žiaľ nepodarilo sa nám to nikde nájsť a toto je momentálne jediné možné riešenie ako si zapnúť Dark Mode, pokiaľ ho chcete mať na Instagrame (napríklad počas svetlého dňa). Ako ste už asi pochopili, ovplyvňuje ho práve operačný systém iOS 13. Keď sa do tohto režimu prepne, prejde do neho aj Instagram. Dúfajme, že si vývojári vstúpia do svedomia a možnosť aktivácie manuálnym spôsobom pridajú priamo do aplikácie. Pokiaľ nie, bude to veľká škoda. Využívate Dark Mode aj vy?

Návod: Zapnite si na Instagrame tmavý režim.
Návod: Zapnite si na Instagrame tmavý režim. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  TOP 9 na Instagrame. Pozrite sa ako si urobiť koláž fotiek.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here