Pokiaľ používate tablet od Apple, máme pre vás skvelú správu. Firma do systému iPadOS 16 pridala virtuálnu výmenu pamäte, vďaka ktorej môžu aplikácie na najnovších modeloch iPad Pro a iPad Air využívať voľné a dostupné úložisko ako dodatočnú pamäť pre náročné pracovné úlohy.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

V systéme iPadOS 15 v súčasnosti môžu niektoré aplikácie využívať maximálne 12 GB pamäte RAM na najvyššom modeli iPad Pro M1, ktorý má k dispozícii celkovo 16 GB RAM.

iPadOS 16 túto hranicu posúva na limit 16 GB RAM, pričom je však k dispozícii aj spomínaná výmena pamäte z voľného úložiska. Toto ocenia najmä tí, ktorí pracujú s videom alebo inými náročnými procesmi.

Zďaleka to neplatí pre všetky modely iPadu

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

V poznámke pod čiarou na stránke spoločnosti Apple (s náhľadom systému iPadOS 16) firma uvádza, že sa táto novinka vzťahuje aj na modely iPad Air štvrtej generácie s aspoň 256 GB úložiskom.

Redakcia Macrumors sa ale domnieva, že ide o preklep, nakoľko by dávalo väčší zmysel, keby funkcia podporovala len iPady s čipom M1, medzi ktoré patrí novší iPad Air 5. generácie. Ten bol predstavený na začiatku roka.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Virtuálna výmena pamäte a vyšší pamäťový strop sa pripájajú k zoznamu funkcií, ktoré prichádzajú s iPadOS 16 a ktoré sú exkluzívne pre iPad Pro a iPad Air s čipom M1, vrátane funkcie Stage Manager.

Spoločnosť Apple pre portál Digital Trends uviedla, že Stage Manager sa spolieha na túto virtuálnu výmenu pamäte RAM, čo naznačuje, že štvrtá generácia iPadu Air ju skutočne podporovať nebude.

iPadOS 16 si zatiaľ môžu užívať len vývojári 

Stage Manager je úplne nový spôsob používania iPadu pre profesionálnych používateľov, ktorý im umožňuje otvoriť si viacero okien aplikácie naraz, ktoré sa navzájom prekrývajú. Stage Manager tiež po prvýkrát umožňuje plnú podporu externého displeja v systéme iPadOS.

Systém iPadOS 16 je v súčasnosti k dispozícii len pre vývojárov, pričom vydanie prvej verejnej beta verzie je naplánované na júl. iPadOS 16 bude k dispozícii pre všetky podporované iPady neskôr na jeseň tohto roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -