Hra, ktorá je autorom azda najväčšieho sporu medzi spoločnosťami Epic Games a Apple hlási opätovný príchod na obrazovky iPhonov a iPadov. Pochopiteľne však nebude dostupná v rámci virtuálneho obchodu App Store. Spoločnosť Microsoft dnes oznámila, že Fortnite je odteraz dostupný prostredníctvom služby Xbox Cloud Gaming.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?

Fortnite je prvá free-to-play hra, ktorá bola pridaná do služby Xbox Cloud Gaming. Služba je dostupná stále iba prostredníctvom beta verzie, no funguje naozaj výborne o čom sme sa presvedčili aj my v našej krátkej recenzii.  Služba xCloud je dostupná v 26 krajinách vrátane Slovenska a hru Fortnite možno okrem iPhonov a iPadov hrať aj na smartfónoch a tabletoch so systémom Android a počítačoch so systémom Windows.

Ak si chcete Fortnite zahrať na vašom iPhone aj vy, stačí vám k tomu Microsoft účet a nakoľko sa jedná o free-to-play titul, žiadne ďalšie členstvo nie je potrebné. Hra podporuje ako natívne dotykové ovládanie tak aj pripojený ovládač cez Bluetooth.

Zdroj: The Verge

Okrem xCloudu sa testovaním cloudového hrania zaoberá aj služba GeForce NOW od Nvidie, ktorá takisto testuje podporu Fortnite na iPhonoch a iPadoch. V tomto prípade sa ale jedná iba o uzavreté beta testovanie.

Spoločnosť Apple neplánuje povoliť návrat hry Fortnite do obchodu App Store, kým prebieha jej právny spor so spoločnosťou Epic Games. Cloudové hranie je preto jediným možným spôsobom prístupu k populárnej hre battle royale na zariadeniach so systémom iOS.

Prečítajte si tiež  Apple vyhralo nad Epicom. Vývojári si zatiaľ svoje platobné systémy do apiek nepridajú

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -