Nadšenci videohernej komunity a majitelia Macov sa majú načo tešiť. Spoločnosť Nvidia dnes oznámila, že jej cloudová herná služba GeForce NOW získava natívnu podporu pre počítače Mac s čipmi Apple Silicon. Podpora tak nebude viazaná iba na staršie modely poháňané procesormi od Intelu.

Prečítajte si tiež  Ak používate pri hraní na iPhone či iPade herný ovládač DualSense, táto vychytávka vás poteší

Aktualizovaná aplikácia GeForce NOW pre macOS bude mať vyšší výkon a nižšiu spotrebu energie, čím bude optimalizovaná presne k predispozíciám Macov s čipmi z rodiny M1. Aktualizácia sa vzťahuje ako na pôvodné MacBooky s čipom M1, tak samozrejme aj na najvýkonnejší procesor M1 Ultra.

Natívna podpora pre počítače s čipmi Apple Silicon si bude vyžadovať verziu 2.0.40 aplikácie GeForce NOW, ktorá by sa mala čoskoro objaviť. Update tiež uľahčí objavovanie nových hier v aplikácii vďaka pridanému filtru „Žáner“ v spodnej časti ponuky „Hry“. Menších zmien sa dočká aj používateľské rozhranie a snímková frekvencia aplikácie.

Zdroj: Nvidia

Na Macu je GeForce NOW k dispozícii na webe a ako aplikácia. Táto multiplatformová služba založená na predplatnom umožňuje používateľom streamovať stovky hier na viacerých zariadeniach.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -