Nadšenci videohernej komunity a majitelia Macov sa majú načo tešiť. Spoločnosť Nvidia dnes oznámila, že jej cloudová herná služba GeForce NOW získava natívnu podporu pre počítače Mac s čipmi Apple Silicon. Podpora tak nebude viazaná iba na staršie modely poháňané procesormi od Intelu.

Aktualizovaná aplikácia GeForce NOW pre macOS bude mať vyšší výkon a nižšiu spotrebu energie, čím bude optimalizovaná presne k predispozíciám Macov s čipmi z rodiny M1. Aktualizácia sa vzťahuje ako na pôvodné MacBooky s čipom M1, tak samozrejme aj na najvýkonnejší procesor M1 Ultra.

- Reklama -

Natívna podpora pre počítače s čipmi Apple Silicon si bude vyžadovať verziu 2.0.40 aplikácie GeForce NOW, ktorá by sa mala čoskoro objaviť. Update tiež uľahčí objavovanie nových hier v aplikácii vďaka pridanému filtru „Žáner“ v spodnej časti ponuky „Hry“. Menších zmien sa dočká aj používateľské rozhranie a snímková frekvencia aplikácie.

Zdroj: Nvidia

Na Macu je GeForce NOW k dispozícii na webe a ako aplikácia. Táto multiplatformová služba založená na predplatnom umožňuje používateľom streamovať stovky hier na viacerých zariadeniach.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -