Samsung chcel v lete ponúknuť zariadenie, ktoré vyjde ešte skôr ako iPhone a používatelia sa preň rozhodnú radšej pre jeho vyspelejšie funkcie a lepšiu výdrž baterky. Ako sa ale ukázalo až tak šťastne to neskončilo. Unáhlené predstavenie na trh a chybná baterka spôsobili, že z predajného hitu sa stal totálny prepadák, až doslova problém. Celý internet bol zahltený správami o výbuchoch a z Note 7 sa stala medzinárodná zábava. Smiali sa mu azda všetci. Už bol stiahnutý z predaja a Samsung začal zvolávať posledné kusy, ktoré ešte majitelia majú. Až tento mesiac bude ale tento príbeh natrvalo ukončený!

Galaxy Note 7, príbeh skončí tento mesiac!

Povedal by si, že Samsung Galaxy Note 7 je už dávno uzatvorená kapitola, ale tak to nie je. Samsung sa totižto v celom prípade stále vŕta a zisťuje, čo bolo príčinou horiacich a vybuchujúcich smartfónov. Zatiaľ sa špekuluje, že to mohlo spôsobiť iné napätie v elektrických zástrčkách v USA. V Európe totižto prípady výbuchov hlásené neboli. Išlo prevažne o štáty v USA a Ázií, nie však všade, problémy sa vyskytovali vždy len v určitých regiónoch.

Samsung používal na každom území iné komponenty. Niekde to boli napríklad iné čipy, inde možno antény. Všetko pre to, aby zariadenia čo najlepšie fungovali. Práve snaha o čo najlepšiu funkcionalitu sa ale asi nakoniec podpísala na obrovskej strate spojenej so všetkým čo príbeh „Note 7“ priniesol. Keď začali problémy, Samsung ohlásil zvolávaciu akciu. Tu menil rádovo všetky Galaxy Note 7 za nové kusy, aby bolo všetko v poriadku. Ako sa ale už o pár dní ukázalo, nič nebolo v poriadku a aj druhá várka trpela problémom spojeným s výbuchmi a bezdôvodným horením.

Note 7 - svetapple.sk

Neostávalo nič iné ako nepredané kusy stiahnuť z predaja a zákazníkov požiadať, aby vrátili tie predané do pomerne smiešnej, ale bezpečnej krabice. Samsung očividne nechcel nikde nič riskovať a tak minimalizoval problémy natoľko, že z predajov stiahol aj Galaxy Note 7, ktorý sa predával v Európe a ktorému v podstate nič nebolo. Aby sa ale vyhlo súdom a ďalším problémom, muselo vyriešiť aj problém, čo s tými telefónmi, ktoré majitelia proste nevrátili.

Odpoveď by mala prísť už tento mesiac. Telefón by mal dostať nedobrovoľnú aktualizáciu, pomocou ktorej sa navždy vybije a už sa nikdy nezapne. Samsung tak kauzu a všetky problémy ohľadom modelu Galaxy Note 7 navždy uzavrie a v budúcnosti bude určite omnoho viacej dbať na všetky detaily aby sa vyhol podobným problémom. Nie len, že sa dostal do straty ale aj stratil dôveru zákazníkov. Tí následne prešli k Apple, to určite nepomohlo menu značky. Veríme ale, že renomé napraví v budúcnosti a predstaví taký smartfón, ktorý bude konkurovať najnovším iPhonom. Bez konkurencie by to proste bola nuda!

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 2021 má problém s nízkym jasom displeja. Vieme čo ho spôsobuje

Note 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.