Pred niekoľkými dňami sme mohli byť svedkami predstavenia nového zariadenia od spoločnosti Google, ktorým je smartfón Pixel 6A. Nový 5G smartfón strednej triedy okrem pozoruhodného pomeru výkonu a ceny zavádza „novinku“, ktorú v prípade jablkovej firmy dlhodobo kritizoval. V modeloch série A sa po prvýkrát neobjavil 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Google predstavila hodinky, ktoré sú krajšie ako Apple Watch. Má to však háčik

Absencia konektora na slúchadlá v modeli Pixel 6A nadväzuje na technologický trend, ktorý spoločnosť Apple započala ešte v roku 2016 s modelom iPhone 7. Ako tomu už býva zvykom, po parodovaní a kritike tohoto kroku sa všetci poprední hráči rozhodli pre rovnaký postup. Najnovšie sa na zoznam zariadení bez audio jacku pridáva aj Pixel 6A.

Tento krok by nebol žiadnym prekvapením, ak by firma Google ešte minulý rok nepropagovala audio jack ako potrebný prvok smartfónu. V reklamnom spote si Google nezabudol vystreliť z cupertinského giganta, no paradoxne sám zavádza do série A rovnakú zmenu.

Zdroj: The Verge

Nie je to prvýkrát, čo sa spoločnosť Google nepriamo vysmievala spoločnosti Apple za to, že upustila od konektora na slúchadlá, len aby neskôr urobila presne to isté. Google si pri predstavovaní svojho prvého smartfónu Pixel v roku 2016 uťahovala z absencie konektora v prípade iPhonu 7. Čuduj sa svete, o rok sme sa dočkali modelu Pixel 2 bez audio konektora.

Aký názor máte na vytrácajúce sa audio konektory zo smartfónov vy? Uvítali by ste zotrvanie 3,5 mm jacku v iPhonoch alebo využívate AirPods, či iné bezdrôtové slúchadlá? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Nová konkurencia pre AirPods Pro? Google už čoskoro predstaví slúchadlá Pixel Buds Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -