Či sa vám to páči alebo nie, od úniku GTA 6, ktorý sa dostal na internet ešte v septembri 2022 prešlo už približne pol roka. Od tej doby sme sa dočkali len niekoľkých informácií, ktoré údajne pochádzajú z vývojárskeho prostredia. Dnes tu ale máme ďalšie novinky.

Ako píše Gamingbible, herné štúdio si dáva stále veľký pozor na akékoľvek informácie, ktoré vypúšťa do sveta. Hoci uvedenie hry je naplánované niekedy na rok 2023, ešte stále nepoznáme žiadne oficiálne detaily, ktoré sa týkajú príbehu, hrateľnosti alebo grafiky.

Jediné, čo nám Rockstar Games potvrdili bolo, že septembrové úniky boli skutočné a našťastie nijakým spôsobom neovplyvnili vývoj hry. Fanúšikovia sa však napriek tomu rozhodli uniknuté videa ešte viac analyzovať, aby z nich skúsili získať čo najviac poznatkov. Podarilo sa.

GTA 6 môže dostať nový herný režim, ktorý budete milovať 

Podľa portálu Dextero existuje na Reddite komunita fanúšikov hernej série Grand Theft Auto, podľa ktorej sme na videách po celý čas sledovali kooperatívne zábery dvoch hlavných protagonistov.

Jeden z používateľov na Reddite napísal nasledovné: „Zo záberov, ktoré som videl, si myslím, že príbehový režim GTA VI bude mať režim kooperácie, dospel som k tomu nasledovne. Keď hráte za Jasona v klube, Luciina postava sa napokon nepohybuje ako AI, pohybuje sa, akoby ju ovládal iný hráč, čo by tiež mohlo vysvetľovať funkciu „Zdieľať inventár“ v hre“. 

V praxi by to znamenalo, že nové GTA 6 budete môcť hrať so svojimi priateľmi alebo partnermi v štýle Bonnie a Clyde. Inými slovami, hru si budete užívať spoločne.

Príbeh v co-op režima by sa mohol dať hrať offline ale aj online

GTA 6 hra GTA VI
Zdroj: Viciados

V súčasnosti ešte nie je celkom jasné, ako by mal co-op režim fungovať v praxi a Rockstar Games túto novinku nijako nepotvrdilo. S vysokou pravdepodobnosťou na to ale budete potrebovať dve originálne kópie hry ako aj hardvér (hernú konzolu), ktorá utiahne náročné GTA 6.

Samozrejme, co-op režim môže vyžadovať aj pripojenie úplne cudzích hráčov na to, aby ste mohli dokončiť príbeh. Je však veľmi nízka pravdepodobnosť, že by vývojári riskovali takéto zásadné obmedzenie. Predsa len hrať misie s niekým cudzím nemusí byť nič moc…

Predpokladať teda môžeme, že GTA VI si zahráte buď prepínaním dvoch hlavných postáv podobne ako GTA V (offline) alebo namiesto toho si budete môcť zahrať so svojimi priateľmi jednotlivé misie online. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Unikol údajný dátum začiatku predobjednávok GTA 6: Prísť môžu skôr, ako si myslíte

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto novinke vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.