Známy herný portál IGN prišiel s novou informáciou, ktorá zaiste potešila nejedného fanúšika hernej série GTA. Pripravovaný diel s označením „VI“ by mal podľa správy priniesť vo svojej kampani vôbec po prvýkrát ženskú hrateľnú postavu. Samotná hra navyše začne v jednom hlavnom meste a postupne sa nám budú odhaľovať ďalšie zaujímavé lokality.

O tieto novinky sa čiastočne postarala agentúra Bloomberg, ktorá komunikovala so zdrojmi blízkymi hernému štúdiu Rockstar. Nová ženská postava v GTA 6 by mala pochádzať z latinskej Ameriky a spolu s druhou hrateľnou postavou bude pripomínať legendárne duo bankových zločincov Bonnie & Clyde, ktoré v USA vyčíňalo na začiatku minulého storočia.

To je však v miernom rozpore s predošlými informáciami, kde sme taktiež počuli o ženskej postave, avšak tá mala byť policajtkou a sekundovať jej mali dvaja ďalší chlapi (a nie len jeden). To, ako to bude naozaj nám teda ukáže až čas.

Za ženu sme si pôvodne mali zahrať už v GTA 5 v roku 2013

GTA VI príde poprvýkrát so ženskou postavou
Zdroj: Komunita

Pomerne zaujímavá novinka je doplnená aj o ďalšie zistenia. Spoluzakladateľ Rockstar Dan Houser, ktorý medzičasom zo spoločnosti odišiel, už dávnejšie uviedol, že vývojári uvažovali pri prácach na GTA 5 (dostupná za približne 12,00 €) o použití ženskej postavy pre kampaň. Nezabúdajme, že hra bola ohlásená už v roku 2011 a do predaja sa dostala v septembri 2013.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Tento plán však napokon nevyšiel a v oficiálnom príbehu bolo možné hrať len za troch mužov (Michaela, Franklina a Trevora). Rockstar však postavu ženskej hrdinky do hry predsa len zakomponovalo a to prostredníctvom GTA Online.

Navyše, už prvá hra Grand Theft Auto, ktorá vyšla ešte v roku 1997, ponúkala možnosť zahrať si za ženu. Išlo však o titul, ktorý nebol zapracovaný ani do klasického 3D sveta tak ako to poznáme dnes. Všetko zmenila až hra GTA III, ktorá vyšla v roku 2001 a dnes si ju môžete stiahnuť napríklad aj na iPhone alebo Android.

GTA 6 sa bude odohrávať vo viacerých mestách. Všetko začne vo fiktívnom Miami

Ilustrácia muža sediaceho v člne s plnou taškou peňazí pre GTA 6
Zdroj: IGN

Podľa IGN začne celé GTA 6 vo fiktívnom meste Miami, respektíve Vice City. K dispozícii však nebude len mesto ale aj množstvo priľahlých oblastí. Dôležité je dodať, že titul má byť postupne obohacovaný o ďalšie veľké mestá a misie. Podľa správy budeme mať už na začiatku k dispozícii väčšie množstvo lokácií, ako v ktorejkoľvek inej GTA hre.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

GTA 6 má niesť v súčasnosti kódový názov Project Americas, nakoľko v pôvodnom pláne hry bolo zahrnutie veľkého počtu miest v Severnej a Južnej Amerike. Tento nápad bol však postupom času zrušený kvôli nedostatku zamestnancov. Uvidíme, ako to bude vyzerať po vydaní hry. Tešíte sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -