Hra GTA 6 sa nezadržateľne blíži a na internete sa objavuje ďalší únik, ktorý nám o tomto titule odkrýva viac informácií. Väčšinu hráčov, ktorí milujú virtuálny svet série Grand Theft Auto, určite potešia. Francúzsky portál Rockstarmag totiž zverejnil ďalšie podrobnosti, ktoré sa týkajú fyziky, umelej inteligencie, ale aj počasia.

Začať by sme mohli grafickým spracovaním, ktoré má byť výrazne detailnejšie, ako v hre Red Dead Redemption II, ktorá pochádza od toho istého štúdia a ktorá prišla na trh ešte v roku 2018. To, čo sme mohli vidieť minulý rok na uniknutých videách bola len veľmi ranná vývojová fáza hry, ktorej navyše chýbalo detailné nasvietenie, PBR materiály, hi-res textúry či volumetrické oblaky. Finálny výsledok má byť taký realistický, že vám z toho padne sánka.

Únik však nehovoril iba o grafike, ale aj o fyzike, ktorá je v tejto hernej sérii rovnako veľmi dôležitá. Azda najočakávanejším vylepšením v tejto oblasti je fakt, že vozidla by sa mohli v GTA 6 oveľa viac deformovať ako v GTA 5. Vývojári však údajne chcú zachovať rovnaký zážitok z jazdy, ako pri predošlej verzii hry.

Očakávať teda môžeme skôr akýsi kompromis, ktorý bude podobný GTA 4. Pamätníci vedia, že deformačný model bol v tejto hre oveľa viac prepracovaný, aj keď bola od GTA 5 o celých 5 rokov staršia.

GTA 6 bude plné dokonalých detailov 

GTA 6 grafika
Zdroj: YouTube / Gam3 4 Lif3 (úprava redakcie)

Zaujímavou novinkou je fakt, že fyzikálnej simulácii má po novom podliehať aj voda. Čo si však pod tým máme predstaviť zatiaľ nevieme. Každopádne očakávame, že dážď či more budú oveľa realistickejšie, než v GTA 5.

Štúdio Rockstar Games malo navyše kompletne prepracovať aj AI postáv a to najmä policajtov. Pravdepodobne sa tu budeme stretávať s oveľa inteligentnejším správaním, ako v predošlých tituloch. Rovnako by mal prísť aj realistickejší posun času dňa.

V úniku sa ďalej spomína, že dve postavy v hre budú mať romantický vzťah a dokonca aj to, že GTA 6 dostane DLC rozšírenie pre singleplayer verziu, pomocou ktorého sa hráči budú môcť dočkať nových úloh, misií a hlavne rozšírenia mapy (možno aj ďalších miest?). Nechajme sa prekvapiť.

Každopádne ak je aspoň časť z informácií v tomto úniku pravdivá, používatelia sa môžu tešiť na opäť revolučný herný titul, ktorý tu s nami zostane ešte aspoň dekádu. Načo by totiž Rockstar Games vyvíjali pokračovanie, keď jednu hru dokážu živiť pomocou DLC balíkov aj v offline režime pokojne 10 rokov?

Prečítajte si tiež  Video: Takto neuveriteľne vyzerá nová mobilná verzia Assassin’s Creed

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.