Aj keď je hra GTA 6 stále ukrytá pod rúškom tajomstva a štúdio Rockstar Games sa pomaly pripravuje na jej oznámenie spolu s prvými trailermi a fotografiami, únikov stále pribúda. Aj keď neoficiálne zdroje nie sú vždy presné, netreba zabúdať, že na hre pracujú stovky ľudí a zabezpečiť tak dokonalú mlčanlivosť môže byť extrémne náročné. Rovnako ku únikom prispieva aj minuloročný hackerský útok s videami, o ktorých štúdio Rockstar Games informovalo, že boli pravé.

No a čo nám dnes herný svet prezradil za novinky? Ako informuje portál Wccftech, GTA 6 má prísť s grafikou, fyzikou a detailami, z ktorých padneme na zadok. Podrobnosti konkrétnejšie zdieľal francúzsky server Rockstar Mag, ktorý vo svojom úniku hovorí o obrovskom posune v oblasti vizuálneho zobrazenia hry. Podľa správy má ísť o obrovský skok, ktorý bude oveľa výraznejší, než medzi hrami Red Dead Redemption 2 a GTA 5.

Hráči sa majú dočkať výrazne upraveného enginu Rage, na ktorom GTA 6 pobeží a ktorý má získať úplne nové možnosti. Okrem iného vývojári prepracujú aj fyzikálnu stránku hry, spôsob plynutia času, kvalitu vykresľovania a samozrejme umelú inteligenciu. Áno, aj tá by mala byť v hre prítomná.

GTA 6 má byť teda opäť tým revolučným titulom, ktorý posunie hranice možného a ponúkne nám veci, ktoré nemala žiadna iná hra nikdy k dispozícii alebo sme ich nemali možnosť poznať v takejto prepracovanej podobe, ako dnes.

Prepracovaná voda, realistické havárie a lepšie svetlo 

GTA 6
Zdroj: YouTube / Gam3 4 Lif3

Rockstar Mag napríklad zdôrazňuje detaily, ktoré sa týkajú vody. Únik hovorí o úplne novom revolučnom systéme, ktorý je schopný jej fyziku prepočítavať v reálnom čase, vďaka čomu budete mať pocit, že nehráte hru, ale ste ponorení do skoro reálneho sveta.

Rovnako tak by sa v GTA 6 malo zásadne vylepšiť chovanie vozidiel. Hra bude mať oveľa väčšie množstvo polygónov, na základe čoho bude môcť dochádzať k rozsiahlejším a presnejším deformáciám pri nehodách. Ako iste viete, práve tento aspekt je často hre GTA 5 v porovnaní so starším GTA 4 vyčítaný.

GTA 6 by to malo posunúť až na takú úroveň, že rozsah poškodení bude mať zásadný vplyv na jazdné vlastnosti. Žeby sme sa dočkali niečoho podobného, ako v BeamNG.Drive? Uvidíme.

V neposlednom rade sa máme tešiť aj na simulované osvetlenie, ktoré budeme oceňovať prevažne v nočných hodinách, prípadne tmavých priestoroch. V porovnaní s GTA 5 má nastať posun aj v oblasti systému počasia. To by malo významným spôsobom zasahovať do hrateľnosti. Nechajme sa teda prekvapiť, čo všetko GTA 6 ukáže. Ku premiére novinky by mohlo dôjsť už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Ako bude vyzerať GTA Trilogy na iOS alebo Androide? Pravdepodobne takto

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -